national health federationin jäsjenyhdistys. NHF Finland.
http://www.thenhf.com/
http://www.quackwatch.org/04ConsumerEducation/Nonrecorg/nhf.html
http://en.wikipedia.org/wiki/National_Health_Federation
--
Seuraavat oikeudet ja vapaudet ovat jokaisen ihmisen perusoikeudet:
1. Oikeus hallita omaa kehoamme - päättää mitä ruokia, juomia ja lääkkeitä nautimme ja mitä ruokia, juomia ja lääkkeitä emme käytä.
2. Oikeus käyttää lisäravinteita: vitamiineja, hivenaineita ja mineraaleja, yrttejä, aminohappoja ja entsyymejä ilman valtion hallinnon asettamia rajoituksia.
3. Oikeus käyttää vaihtoehtoisia hoitomuotoja ja lääkkeitä ( kuten esim. kiropraktia, akupunktio, naturopatia (luontaislääketiede), hierontaterapiat ja kliiniset ruokavalioasiantuntijat) ilman valtion hallinnon asettamia rajoituksia.
4. Vaihtoehtolääketieteen harjoittajien oikeus määrittää ja harjoittaa ne hoitomuodot, jotka parhaiten soveltuvat heidän asiakkailleen, ilman valtion hallinnon asettamia rajoituksia.
5. Lisäravinteiden tuottajien ja jakajien oikeus hankkia ja tarjota todenmukaista tutkimusta sekä varustaa tietoa etiketeillä lisäravinteiden hyödyistä ja muista terveyttä tukevista asioista.
6. Oikeus totuudenmukaisen luontaiseen terveyden hoitoon liittyvän tiedon käsittelyyn ja levitykseen. Elintarvikeviraston, talouskomission ja muiden valtion virastojen ei pitäisi saada rajoittaa terveyden vapauteen liittyvien järjestöjen (kuten esim. National Health Federation) pyrkimyksiä jakaa elintärkeää tietoa.
7. Vapaus kansainvälisen Codex Alimentarius komission standardeista, jotka suuresti tulisivat rajoittamaan kaikkia yllä olevia oikeuksia. Me pidämme tätä ja muita valtion hallintojen toimenpiteitä tällä hetkellä suurimpana uhkana suhteessa vapauteen omaan terveyteemme liittyvissä asioissa.
8. Vapaus syödä puhdasta, tuoretta ruokaa, mikä on tuotettu ilman torjunta-aineita, hormoneita, antibiootteja, myrkkyjä tai säteilytystä.
9. Oikeus hengittää puhdasta ilmaa ja juoda vettä, jossa ei ole vaarallisia kemikaaleja (kuten esim. fluoridi).
10. Oikeus suojata itseämme ja lapsiamme tarpeettomilta ja usein vaarallisilta rokotuksilta.
11. Oikeus pitää lääkärintutkimuksiin liittyvät kansiomme salaisina ja luottamuksellisina.
---
Ihmisoikeuksien puolesta - Skepsis ry:tä vastaan!
Ihmisoikeuksien puolesta - Skepsistä vastaan
vapaa-ajattelija.
0
453
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut romahti Haapaveellä, kiitos Ilkka!
Persut saivat historiallisen tappion haapaveellä! Kiitos Ilkka!1212779- 872451
Nyt tiedän
Että joku on lahjonut jonkun tai olemme idiootteja. Nuo kokkareiden päsmärit tuli valituksi valtuustoon. Onnea vaan kai651890- 1761830
- 561817
Oletko ymmärtänyt
Oletko ymmärtänyt jotain kaivatustasi lähiaikoina tai oletko muuttanut mielipidettäsi kaivatustasi?1581596Sanna Ukkolan kolumni: Rautarouva, joka unohti joukkonsa - Riikka Purran pitäisi katsoa peiliin
"Historialliset tappiot eivät synny vahingossa. Ne syntyvät, kun johtaja unohtaa, ketä hänen piti palvella, kirjoittaa I461586- 1231403
Jokainen suomalainen on velvollinen puolustamaan Suomea
Kaikilla Suomen kansalaisilla on maanpuolustusvelvollisuus eli velvollisuus osallistua Suomen puolustamiseen. Miesten m3991337Paraneeko ilmapiiri nyt?
Paraneeko kunnallispolitiikan ilmapiiri nyt kun persuilla meni vaalit päin pers3ttä ja änkyräpersut tipahtivat vilttiket281289