Aurinkokenno kaataa ydinvoimalat

Toisesta ketjusta lainaus:

"
>

Vaikka printattava aurinkokenno.
"

kauan eläköön aurinkokenno. Kertokaa minulle lisää tuosta ihmeestä. ominaisuudet ja Missä vaiheessa on nyt.

Joko OL3n voi kärrätä pois? Tulen vapaaehtoisena omalla kottikärrylläni niihin talkoisiin :=)
7240
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Kysyttiin, mikä olisi ydinvoiman (taloudellinen) riskitekijä. Ehdotin, että uusi äärimmäisen halpa energiantuotantomuoto. Yksi tällainen voisi olla vaikka printattava aurinkokenno. Tietenkään sellaista ei vielä ole (ydinvoimalaa tuskin rakennettaisiin, jos tällainen olisi), mutta kuka tietää, jos sellainen vaikka kehitetään. Toki se voi olla jotain muutakin, mutta vittu sentään, pojat, yrittäkään nyt edes näytellä, että tajuaisitte, mistä puhutaan. Ihan oikeasti: oletteko nyt ihan hereillä ?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


UPDATE_5836427 kirjoitti:

Toisesta ketjusta lainaus:

"
>

Vaikka printattava aurinkokenno.
"

kauan eläköön aurinkokenno. Kertokaa minulle lisää tuosta ihmeestä. ominaisuudet ja Missä vaiheessa on nyt.

Joko OL3n voi kärrätä pois? Tulen vapaaehtoisena omalla kottikärrylläni niihin talkoisiin :=)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu