Eli miten Lidlissä myytävä lasinen appelsiinimehupullo (hedelmälihalla ja muistaakseni testimenestyjä) tulisi "hävittää"? Viemällä lasinkeräykseen(kö)? Ainakin jotkut lidlin pulloautomaatit hylkäävät ko pullot, joten ei välttämättä voi palauttaa takaisin myymäläänkään. Ja panttia kun ei saa, niin pitäisiköhän viedä keräykseen?
Lidlin appelsiinimehupullojen kierrätys??
Miten on..
3
771
Vastaukset
- lasinkerääjä
ehdottomasti lasinkeräykseen
- ....
Kirkkaan lasin keräysastiaan menee hyvin. Itse olen ottanut muutaman käyttöön pöytävesipulloina, koska niitäkin tarvitaan. Meillä on vain yksi vesikannu ja se on niin iso ja painava, etten viitsi laittaa sitä pöytään arkipäivinä.
- pilapilat
Ma rikon ne talon pyöräkellariin ja sen eteen. Kiva jekku!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.1492013Israel euroviisujen 2.
Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is3051717- 931557
Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra2001200Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?
Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois761182- 671150
- 241052
- 481007
Rakas nainen ymmärsin
Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl73946- 45937