Suomen kansalaisuus selkäänpuukottajilta pois, ja menolippu Siperiaan!!!
Selkäänpuukottajat eivät ole isänmaallista väkeä, vaan maanpettureita.
Takinkääntäjille suolapanoksia perseeseen vauhtia antamaan kohti itä-rajaa!
Tervemenoa kommunistien kätyrit!
Selkäänpuukottajat eivät ole isänmaallista väkeä, vaan maanpettureita.
Takinkääntäjille suolapanoksia perseeseen vauhtia antamaan kohti itä-rajaa!
Tervemenoa kommunistien kätyrit!
Vastaukset 12
Vanhimmat
Jos suomalaiset koostuvat sinunlaisistasi se olisi varmaan kunnia.
Poika, sinunlaiset alkaa olla historiaa, kohtahan tässä ollaan yhtä suurta perhettä kaikki, vai mitä..Ota pari nappia sinäkin niin johan helpottaa ja henkikin kulkee...
Suolapanoksista sen verran, että ei se Jari enää mitään panoksia tarvitse perseeseen tai muuhunkaan paikkaan. Mies otti riskin, joka osoittautui keskiviikkoillan uutisen jälkeen liian suureksi. Ura on ohi. Kiitos Jarin.
Kukahan tässä on puukottanut. "lapinmiäs jari" ja leukulla pisti syvälle sisimpään, kipeästi!!
Sepe sä oot täälä puhumas joka paikas paskaa ethän sä jätkä tiedä vittujakaan urheilusta saati sitten muusta mee lukee vaikka akuankan lehtiä!
En tosiaankaan tiedä "urheilusta" mitään, mutta jos se on tällaista niin on se säälittävää. Perinteet kunniaan.
Ei urheilu säälittävää ole, päinvastoin. Urheilija, tässä tapauksessa Jari Isometsä on joutunut liian kovien sääntöjen kanssa kärsimään. Eihän ihminen sille mitään voi, jos on hyvät veriarvot. Olihan Mäntyrannan Eerollakin 220 hb.
On se kumma kun himassa on happivehkeet ja vielä mökilläkin, jotta voisi parannella veriarvoja.Sitten kun ne nousee liian suuriksi, niin droppia vaan alentamiseen.
Ei mitään järkeeeeeeeee!
Huomasin saman kun Jari kertoi kotonaan olevasta alppimajasta ja sen käytöstä parantaakseen veriarvojaan. Mitä järkeä siinä sitten on???????????????????
Kun te vitun ääliöt ette tiedä urheilusta mitään niin pitäkää turpakiinni! Isometsällä on ollu se happi teltta kotona jo 5 vuotta ja eikä se tee muutakun parantaa hapenotto kykyä pitääkö teille kaikki tulla Kuortaneelta opettamaan!!??
Itse Jari sanoi alppimajan nostavan veriarvoja joten ei muuta kuin lääkettä perään ja ladulle!
Tietämätönhän olen, mutta käsittääkseni veren punasolujen määrällä on keskeinen osa hapenottokykyyn.
Ja sitähän siellä happiteltassa parannetaan, samoin kuin korkeanpaikaleireillä.
Ps. Eikä tarvitse kiroilla