Mites se on rakkaat ystävät ja monenmieliset hyväntekijä luonteet kun aina sanotaan että maailma ilman Jumalaa on paha ja julma ja raaka jne. Miten ihmeessä voi niillä (elämän) eväillä olla vankilat täynnä (ei ateisteja) uskovaisia? Siellä pappia tarvitaan koko ajan ja joskus kuulostaa että siellä jokainen on kristitty. Kumma sinänsä, että tappajat, raiskaajat ja muut rikolliset ovat sitä Herran valittua kansaa.
Ja vastalauseet tyyliin - eikä ole ne vankilat täynnä uskovaisia vaan ateisteja ja saatananpalvojia - ovat varsin turhia, koska asiaa olen tutkinut ja siitä sitten joskus väittelen tohtoriksi ja kirjoittelen kirjaa nimellä: Vankien mielenterveys.
P.S Vielä valmiiksi yhden vastaväitteen kumoan niin ei hihhulit turhaan vaahtoa. Kyllä! Nämä henkilöt ovat olleet uskovaisia jo ennen vankilaan tuloa.
Niin olikos se nyt se ateisti paha?
FilosofiPsykologi
1
115
Vastaukset
Kaksi syytä:
1) Epätasapainoisilla ihmisillä on heikompi moraali kuin tasapainoisilla ihmisillä.
2) Epätasapainoiset ihmiset ovat useammin uskovaisia kuin ateisteja.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot993775Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe523126- 793037
- 192875
- 282744
- 522472
- 192207
- 602138
- 591986
KL: Mari Hynynen avoimena - Jouni-rakkaan ja Joel-pojan välit ovat nämä!
Mari Hynynen (ent. Perankoski) on naimisissa Jouni Hynysen kanssa. Marilla on edellisestä liitosta yksi lapsi, Joel Vola121888