..Caffi nimisestä paahtimomyymälästä?
http://www.flamingo.fi/fi/ostosmahdollisuuksia/caffi
Saapuiko tilaus nopeasti, millaista oli?
Kukaan tilannut kahvia...
10
4661
Vastaukset
- ???
Caffin sivuilla lukee että TÄLLÄ VIIKOLLA Kahvit paahdossa: Zege Villikahvi (16.12.)
Etiopian Wild Forest Zege Loppuun Myyty Myynnissä jälleen vko 47
http://www.caffi.fi/epages/OVK.sf/fi_FI/?ObjectPath=/Shops/01082009-150838/Products/ekokahvi006/SubProducts/ekokahvi006-0002 - Got coffee?
Nettikaupasta tilaaminen on helppoa, kunhan muistaa valita ennen "lisää ostoskoriin" painiketta alalaidan listasta "jauhatusvaihtoehdot:" valmistusmenetelmäsi mukaan.
Oletusarvona on jatkuvasti "papu" joka itsellenikin tuli vahingossa tilauslistaan. Sen saa kuitenkin poistettua välitarkistusvaiheessa ennen kuin jatkat eteenpäin "tilaa" painikkeesta. Tilaaminen ei vaadi kirjautumista, joten sen kohdan voi tilauskaavakkeessa ohittaa. Perjantaihin 18.12. mennessä tilatut tuotteet pitäisi ehtiä jouluksi postissa perille.- Gourmet herkku
Maanantaina postin kuljetettavaksi jätetty paketti ehtii keskiviikoksi vielä perille. Caffi Paahtimomyymälä näyttää olevan auki lauantaisin ja sunnuntaisinkin.
- pyöreä ja pehmeä
Että enpä ole koskaan maistanut mitään niin pehmeän makuista kahvia kuin tuo Indian Monsoon Malabar.
http://www.caffi.fi/epages/OVK.sf/fi_FI/?ObjectPath=/Shops/01082009-150838/Products/kahvi06/SubProducts/kahvi06-0002
Suosittelen todellakin! :)
Tilaus tuli alle viikossa ja kahvi on todella hyvää.
Kahvi toimitetaan kuvassa näkyvissä Minigrip tyyppisesti suljettavissa pusseissa. Mukana on lappu joka kertoo pussin sisällöstä tarkat tiedot kuten paahto- ja jauhatuspäivän ja lyhyesti kahvin luonnehdinnan.
http://kirsik.vuodatus.net/blog/2040698/caffi/ - Caffihammas
Erikoista kuinka "Kahvit paahdossa:" listassa on sellaisia kahvilajeja joita ei voi kuitenkaan ostaa nettikaupasta.
Luulisi asiakkaiden määrän kasvavan jos nettikaupassa olisi yhtä laaja valikoima kuin liikkeessä. Kaikki kun ei asu Vantaalla tai edes sen lähellä. Tuotteiden lisääminen nettikaupan listaan tuskin olisi kovin vaikeaa.
Seuraavia ei löydy nettikaupasta.
Kahvit paahdossa:
El Salvador Pacamara (25.5.)
Brasilian Mogiana (26.5.)
Indian Robusta (26.5) - Villikahvi
Tuolla näyttää etiopialainen villikahvi maksavan 11,60 e / 200 g. Itse ostan aina Berliinissä käydessäni (käyn siellä työn puolesta vähän väliä) KDW-tavaratalosta Kaffan villikahvia, 250 g paketti maksaa siellä 8,98 e eli selvästi halvempi kilohinta tulee sieltä, hyödyntäkää muutkin joilla on tilaisuus tämä mahdollisuus.
- sumpin pihinä
- kahvinostaja
http://www.facebook.com/pages/Kaarina-Finland/Kahvi-Tee-ja-Mausteet/164014233624448?ref=ts
Tilaus onnistuu helposti sähköpostilla. Aivan mahtavia erillaisia kahveja ja teetä.
Hyvä joululahja idea.
itse tilaan aina täältä. - Anonyymi
En suosittele tota coffeeworksiä!
- Gourmet kahvi lahja
Crema on kahviin, kahvilaitteisiin ja kahvitarvikkeisiin erikoistunut suomalainen verkkokauppa. Palvelemme sinua kaikessa kahviin liittyvässä!
http://www.crema.fi/
Hyvä palvelu ja nopeat toimitukset! :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 952133
- 1291388
Ammuskelua taas
Keskipohjanmaa tietää kertoa että Yläpubin hujakoilla ammuskeltu lauantain vastaisena yönä.231350Juniorivalmennus Jokereissa..
Mitä hittoa siellä seurassa oikein tapahtuu?? Tämän kauden U14 ikäluokkaan on mahdutettu kaksi päävalmentajaa. Tälle kau291298- 681223
Introverttinä osastolla
Yhdellä lääkäritapaamisella hoitaja valitti lääkärille etten tee mitään muuta kuin makaan ja ulkoilen. Kävin kuitenkin s3371028- 89965
Seksikkäin asu mikä päällä olet nähnyt kaivattusi ?
Seksikkäin asu mikä yllä olet nähnyt kaivattusi ?55896- 122787
- 82776