Ravintolalasagne

Tykkään tehdä usein lasagnea ja nyt on alkanut ihmeteyttää miten ne ravintoloissa tekee lasagnen?
Noin 10 min ja annos on pöydässä, miten ne tehdään? Ohjeita?
3288
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Tehdään iso lasagne ja tilauksesta lämmitetään palanen? Vähän juustoa ensin päälle?

En ole ikinä ollut töissä ravintolassa missä tehtäisiin lasagnea, mutta noin tekisin sen jos olisin.

Äänestä
  • Myös kastikkeet, perunalisäkkeet, kasvikset, riisit, pastat, salaatit yms. tehdään.

    Äänestä

  • GoggiBoiga kirjoitti:

    Myös kastikkeet, perunalisäkkeet, kasvikset, riisit, pastat, salaatit yms. tehdään.

    Eräs suosittu pikkuravintola, jossa paistetaan? (paistettiin) jopa pihvit etukäteen ja kuumennetaan vain sitten nopeasti levyllä tai pahimmillaan mikrossa.
    Arvatkaapa mikä kuppila kyseessä, vinkkinä, eräs vanhimmista vielä toimivista!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


miksutin5 kirjoitti:

Tykkään tehdä usein lasagnea ja nyt on alkanut ihmeteyttää miten ne ravintoloissa tekee lasagnen?
Noin 10 min ja annos on pöydässä, miten ne tehdään? Ohjeita?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu