Euroopassa kuollut valtava määrä ihmisiä kylmyyteen. -20 pakkasta välimerta myöden. USA:ssa poikkeustila kovan talven vuoksi. Siperiassa -50. Nyt ei ole kysymys mistään paikallisesta sääilmiöstä, vaan ilmaston viilenemisestä.
Ennätys kova talvi
Help!
18555
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Saharassa kuulemma 4 metriä lunta ja Välimeri jäässä!
Miljoonia ihmisiä jäätynyt ja n**kereitä kanssa !!
HII HAAA hUUU haaa
Ilmasto on viilennyt jo viimeiset 10 vuotta, mutta sitä eivät ole tutkijat saaneet sanoa ääneen.
Jos pakkasta on -20, kuten sanot, niin se on lämpötilana 20°C. Kaksi miinusta kumoaa toisensa! Jos sen sijaan pakkasta on 20 astetta, niin se on lämpötilana -20°C.
Menee itse asiassa täsmälleen ennusteiden mukaan, myrskyt ja ääri-ilmiöt lisääntyvät.
Tämä on vasta alkusoittoa...
Katsotaas 10 v päästä miltä näyttää. Se on autontuunaus sitten loppu, finito.
Eikö ne 1970-luvulla povailleet ilmaston itse asiassa kylmenevän. Uutta jääkautta jopa. Jos nyt tuprutettu CO2 tässä vähän hidastas tätä varsin pahaa jääkausiongelmaa.
http://www.junkscience.com/mar06/Time_AnotherIceAge_June241974.pdf#search="time magazine "global cooling""
http://ff.org/centers/csspp/library/co2weekly/20060906_02/20060906_13.html
Tätähän on tilattu.
Lisää hevosvoimia ilmakehään.
Ilmastointikone puhuu kovempaa.
Eikä säätöä haluta ymmärtää.
Ompahan siinäkin taas keksitty, ilmaston äärevyys lisääntyy. Kun AGW ei lämmitä se muuttuu ääreväksi.
Tarkemmin sanottuna he ovat "tieteellisesti todistaneet", että jos ilmasto ei lämpene, vaan muuten oikuttelee se on AGW syytä; hallelujaa ja amen.
Kun puhutaan ilmaston ääri-ilmiöiden lisääntymisestä, ilmaston lämpenemisen myötä, täytyy ottaa yksi asia huomioon joka sotii tätä "teoriaa" vastaan.
AGW teorian mukaan ilmaston lämpeneminen painottuu kylmille napa-alueille, eli maapallon päiväntasaajan ja napa-alueiden läpöero pienenee. Tämän tyyppinen kehitys pitäisi kaiken järjen mukaan VÄHENTÄÄ tuulisuutta ja muita voimakkaita sää muutoksia!!.
Oliskohan vain niin että kaikki sää ilmiöt halutaan leimata alarmistien toimesta kasvihuoneilmiöksi.
AGW-satuhan on sikäli näppärästi sepitetty, että se kattaa kaikki sääilmiöt ja poistaa ihmisiltä mahdollisuuden itse tehdä asian suhteen havaintoja. Sisäänrakennettuna on myös nyt koettava pakkastalvi joka on ennaltaselitetty näin: "Kyllä tähän lämpenemiskehitykseen mahtuu pakkastalvia ja luntakin". Eli nyt elämme jo ennalta AGW:hen sisäänselittetyä pakollista pakkastalvea.
Ei tarvi näköjään olla kuin 8 vuorokautta hieman normaalia kylmempi SÄÄ, niin hörhölauma on ihan kiimassa hörhöilemässä jääkaudella. Ei saatana ja hohhoijaa.
No onneksi keväällä tulee taas ilmasto, niin pääset hehkuttamaan sitä kaiken polttavaa ilmaston lämpenemistä.
Miksi olet noin saatanan tyhmä ja lapsellinen retard?
Keskustelusi taso kertoo sinusta kaiken tarvittavan. Tyhmä, eikä ymmärrä oikeasti mistään mitään.
Voi reppanaa. Pyydä vaikka sitä pitkätukkaista brakedanceopettajaa avuksi.
Vain sinun hörhöilysi on tyhmää retard, etkä ymmärrä yhtään mistään yhtään mitään. Tuo "jarrutanssi"-hörhöilysi on myös niiin naurettavaa ja niiin lapsellista.
hörhöily on myös niiin naurettavaa ja niiin lapsellista
saatanan tyhmää ja jälkeenjäänyttä on? Vai yritätkö kertoa että kevät viivästyy kylmenevän ilmaston vuoksi?
Kevään tulo saattakin viivästyä. Mutta sehän olisikin vain merkki ilmaston lämpenemisestä.
Ainakin alarmistien mielsetä. Helvetin selittelijät.
Dementikoille tiedoksi:
Siperiassa on joka talvi 50-60 astetta pakkasta.
Nyt ei ole mistään muusta kysymys, kuin että on normaali talvi.