Kaikki viestit tiedemaailmasta kertovat että kasvihuoneteoria on alamäessä. Ja USA:ssa ja Britanniassa skeptisyys IPCC-propagandaan kasvaa. Ei ole ilmastokommareilla helppoa.
Ilmastokommarit ahtaalla
Penna Tervo
1101
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Tiedemaailmassa kaikki tutkimus muuttuu arvottomaksi, jos jää kiinni valehtelusta, vääristelystä ja petkutuksesta, kuten kävi johtaville ilmastotutkijoille. Ilmeisesti valtaosa petoksen kehitelleistä tutkijoista on ollut poliittiselta väriltään vihreitä, joten oma aatemaailma on ohjannut tutkimusta, kuten käy usein tieteessä.
On hämmästyttävää, kuinka moinen hysteria edes pääsi syntymään, ja se on varoittava esimerkki siitä, kuinka massapsykoosi voi vallata paitsi kansan, myös johtajat, joiden politiikka ainakin useimmissa länsimaissa on muuttunut reaktiiviseksi kimpoiluksi hössötyksestä toiseen.
Ilmastonlämpiämisvouhotusta seuraa pian joku uusi muotiaalto maailman pelastamiseksi. Olkaapa taas valppaina, kun sitä aletaan levittää.