Laitoin äsken Pirkan harmnaasuolatun kinkun uuniin yöksi. Mutta sitä tehdessä kinkusta valui vettä, joka jämähti heti kiinni tiskipöytään. Verensekaista rasvaa, jossa oli kuin liivatetta, eikä meinannut millään lähteä pois. Oli kuin liimaa. Mitähän vittua kinkkuun on oikein laitettu?
Pirkka kinkku
5
475
Vastaukset
- kotikababihemmo
Ne ovat fosfaatteja sekä stabilointiaineita. Ideana näissä aineissa on se, että ne pitävät suolaveden kinkun sisällä.
- vain äkkiä
nusssut sen vitun
- ???
ja kusi haisee aivan hirveälle. Mitä helvettiä näihin kinkkuihin on oikein pumpayttu???
- syökää sikaa
Ruumiit ja elimet säilötään formaldehydissä. Jos se ostamsi sika oli näitä läävään kuolleita on sen elvyttämiseksi syömäkuntoon tarvittu suolaa kovempia rohtoja.
- sikaministeri
syökää sikaa kirjoitti:
Ruumiit ja elimet säilötään formaldehydissä. Jos se ostamsi sika oli näitä läävään kuolleita on sen elvyttämiseksi syömäkuntoon tarvittu suolaa kovempia rohtoja.
On vain E ja numerosarja perässä. Pitäisi olla kemian tohtori, että tietäisi mitä syö. Kinkunsyönti loppui muutenkin kun näki ne kuvat kuinka sikoja kasvatetaan tähän EU-maailmanaikaan. Miten tollanen sikatilallinen voi olla ministerinä? Jossain muussa maassa olisi tajunnut erota - tai erotettu. On se helvetti kun ei voi enää luottaa siihen, että kotimainen ruoka olisi asiallisesti tuotettua.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu3603085Tässä totuus jälleensyntymisestä - voit yllättyä
Jumalasta syntyminen Raamatussa ei tässä Joh. 3:3. ole alkukielen mukaan ollenkaan sanaa uudestisyntyminen, vaan pelkä3021482En kadu sitä, että kohtasin hänet
mutta kadun sitä, että aloin kirjoittamaan tänne palstalle. Jollain tasolla se saa vain asiat enemmän solmuun ja tekee n841302- 1081301
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi991285Oisko mitenkään mahdollisesti ihan pikkuisen ikävä..
...edes ihan pikkuisen pikkuisen ikävä sulla mua??.. Että miettisit vaikka vähän missähän se nyt on ja oiskohan hauska n591245- 481145
Helena Koivu : Ja kohta mennään taas
Kohta kohtalon päivä lähestyy kuinka käy Helena Koivulle ? Kenen puolella olet? Jos vastauksesi on Helenan niin voisi801052Au pair -työ Thaimaassa herättää kiivasta keskustelua somessa: "4cm torakoita, huumeita, tauteja..."
Au pairit -sarjan uusi kausi herättää keskustelua Suomi24 Keskustelupalvelussa. Mielipiteitä ladataan puolesta ja vastaa24941- 33847