Kopsasin täältä http://www.sokeriton.fi/tuotteet.html?id=20/328 Oletteko testanneet tätä?
Sukrin™ – sokeriton sokeri – UUSI makeutusaine nyt Euroopassa. Sokeriton.fi toi sen myös Suomeen!
Sokeria ilman sokeria? Kyllä. Maistuu sokerille ja ulkonäkö ja koostumus aivan kuten sokerilla. Sukrin on luontainen makeutustuote, jossa GI on (0) nolla ja kaloreita on (0) nolla!
Sukrin™ on luontainen makeutusaine jota valmistetaan käymisteitse tavallisesta rypälesokerista. Kyseessä samanlainen menetelmä, jota käytetään vaikkapa soijakastikkeen tai jogurtin valmistamiseen. Käymisen loputtua Sukrin suodatetaan, kuivataan ja kiteytetään.
Sukrin™ on sataprosenttista erytritolia ja sitä esiintyy luonnostaan mm. viinirypäleissä, meloneissa ja sienissä sekä käyneissä elintarvikkeissa kuten esimerkiksi viinissä, eräissä juustoissa tai soijakastikkeessa. Ihminen on nauttinut erytriolia ainakin yhtä kauan kuin on säilönyt elintarvikkeita käymisen kautta - eli tuhansia vuosia.
Sukrin™ EI ole sokeria tai hedelmäsokeria TAI esimerkiksi aspartaamia tai sukraloosia. Sukrin on aivan uusi ja ainutlaatuinen makeutustuote. Sukrin on kaloriton kuten keinomakeuttajat mutta silti luontainen tuote kuten tavallinen sokeri. Parempaa yhdistelmää saat hakea - mutta enää ei tarvitse!
Soveltuu mm. leivontaan, makeuttamiseen ja makeisten valmistamiseen. Hiivalla kohotettavat leivonnaiset vaativat normaalia pidemmän nostatusajan. Sukrinin makeus on noin 75% sokerin vastaavasta.
* Kcal (0) nolla
* GI (0) nolla
* Imeytyvät hiilihydraatit (0) nolla
* Sama kiteisyys ja massa kuin sokerilla
* Käy diabeetikoille – ei nosta verensokeria lainkaan
* Ei laksatiivisia vaikutuksia – vatsaystävällinen
* Ei muutu fruktoosiksi – ei rasita maksaa
* Ei aiheuta reikiintymistä – hammasystävällinen
* Luontainen makeutustuote – ei keinotekoinen
Sokeriton.fi Sukrin ??
Sukrinia
4
2342
Vastaukset
- just joo
Taas mainostellaan "huomaamattomasti"...
- makeanyst
Minulla odottaa paketti pöydällä, jospa tällä onnistuisi leipominen, kun ei makeutusaineilla oikein kohoa.Kokemuksia?
- Leipuri Sukrin
Sain laskiaispullatkin onnistumaan - odottaa vain piti 3-4 tuntia ennen kuin taikina oli kohonnut. Marenkia, kakkuja, jäätelöä, marsipaania kaikkea olen tehnyt, eikä mikään ole jäänyt "vanhenemaan" :)
- marttapirkko
Aivan ihana tuote, tilasimme marttamammojen kesken monta pussia fitness first nimisestä verkkokaupasta. Nyt on pakkaset täynnä leivoksia tulevia juhlia varten.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea
Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa2908539Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat725181Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur2894559SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden633159Sara Sieppi umpirehellisenä Amazing Race -kulissien takaisesta elämästä
Sara Sieppi oli mukana Amazing Race Suomi -realityssä. Somevaikuttajalla oli takana raskasta aikaa ja isoja suruja, eikä22617Herkkua vai hötöä? Kaksi Beck-leffaa tällä vkolla tv:stä
Beck-elokuvat tuntuvat olevan suomalaisten makuun. Tällä viikolla televisiosta tulee kaksi ruotsalaista taidonnäytettä,42002Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!
Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr61883- 1121872
TTP avajaiset
Tuhannen Taalan Paikka avautuu 1.3-26. Onpa tosi mukavaa! Kiitos Jaanalle kun olet niin aktiivinen ja jaksat yrittää ja401773Tiesitkö? Tämä suomalainen keksi Elämäni biisi -sarjan - Viinin lipittely mainittu!
Tiesitkö? Elämäni biisi on suomalainen formaatti ja sen takana on Petja Peltomaa. Hänen kynästä ovat lähtöisin myös mm.01740