Britania umpijäässä

Ilmastonmuutoskeskustelu on hieman laajeminkin päässyt otsikoihin ja keskusteluihin.
Eiköhän sitä pikkuhiljaa tule muutkin ääneen, kuin vain nämä suureen ääneen toitottavat hörhöt kaikkine ilmastonlämpenemisteorioineen.

http://www.aamulehti.fi/uutiset/ulkomaat/166463.shtml
3141
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Aikahyvin on pelottelu mennyt läpi, kun useammassakin viestissä vakuuteltiin myrksyjen lisääntyvän, niinkuin onkin tapahtunut pelottelupropagandan mukaan. Okeassa maailmassa myrskyt ovat vähentyneet jopa siinä määrin, että tälläkin palstalla vastaanväittäjäni alkoi pilkata minua myrksyjen uhrien halveksujaksi, kun faktat olivat häntä vastaan.

Äänestä
  • Tässä on taasen hyvä esimerkki kuinka valtameediat hallitsevat ja ohjailevat kansalaisten mieltä ja mielipidettä.
    Pelottelu lämpiämisestä on mennyt niin hyvin läpi että jengi ei pelkää yhtään tämän kylmenemisen aiheuttamia todellisia uhkia. Floridan appelsiini ja mansikka sadot uhan alla, Irlannin perunat jäätyneet, kanaalin tunnelin junat reistailee, töihin ei pääse ylenmääräisen lumen takia, ihmiset paleltuvat kuoliaaksi ympäri Eurooppaa, ym..

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Katso kuva kirjoitti:

Ilmastonmuutoskeskustelu on hieman laajeminkin päässyt otsikoihin ja keskusteluihin.
Eiköhän sitä pikkuhiljaa tule muutkin ääneen, kuin vain nämä suureen ääneen toitottavat hörhöt kaikkine ilmastonlämpenemisteorioineen.

http://www.aamulehti.fi/uutiset/ulkomaat/166463.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu