Ruuan kotiinkuljetus Oulu

Mistä Oulusta sais ruokaa kotiovelle kätevästi vaikka isompaankin tapahtumaan? Töissäkin ollut tarvetta saada porukalle ruokaa nopeasti ilman, että joutuu kuitenkaan cateringia käyttämään ihan perus lounaita jne. Eikä jaksais aina nuista pizzeerioista tilata.
12036
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Käyppä katsomassa www.gastronautti.fi . Kyseessä siis firma joka kuljettaa useista eri ravintoloista ruokaa kotiin. Toimii Oulussakin nykyään. Todella kätevä. Tilasin eilen viimeksi göremestä kaksi lättyä gastronautin kautta. Vieläkö saisivat lisää ravintoloita.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Maha kurnii kirjoitti:

Mistä Oulusta sais ruokaa kotiovelle kätevästi vaikka isompaankin tapahtumaan? Töissäkin ollut tarvetta saada porukalle ruokaa nopeasti ilman, että joutuu kuitenkaan cateringia käyttämään ihan perus lounaita jne. Eikä jaksais aina nuista pizzeerioista tilata.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu