Uusi Beach Volley halli avataan 1.4. Ruoholahdessa

biitsifi

Uusi beach volley halli avataan Ruoholahden Salmisaareen http://www.yit.fi/palvelut/yritykset/toimitilat/kauppapaikat/paakaupunkiseutu/salmisaaren_liikuntakeskus/esittely loistavien kulkuyhteyksien varrelle. Hallin hiekka on Saksassa erikoisvalmistettua valkoista kvartsihiekkaa jota saatiin ihailla jo viime vuoden sm-lopputurnauksessa. Halliin tulee 3 kenttää sekä upeat saunatilat sekä biitsibaari.

Vakiovuorot ovat varattavissa. Varaa omasi tai ilmoittaudu haetaan vakiovuoroa listalle http://areena.biitsi.fi/vakiovuorot sivulta. Vakiovuorolle voi kasata 6-12 hengen porukan ja voit pelata joko perinteistä biitsiä 2 vs. 2 tai lentopalloa vastaavasti 6 vs. 6 tai jotain siltä välitä. Biitsin pelaaminen keskellä talvea valkoisella hiekalla onnistuu nyt siis myös ilman etelänmatkoja!

Areenan valmistumista voi seurata parhaiten hallin Facebook sivuilta
http://www.facebook.com/pages/Biitsifi-Areena/219582616872 tai hallin sivuilta http://areena.biitsi.fi

Tervetuloa tustutumaan!

5

2079

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Biitsi.fi Areena

      Pakkaa shortsit, t-paita ja pyyhe aamulla kassiin ja aloita pääsiäisenvietto tutustumalla uuteen biitsi.fi Areenaan ja Salmisaaren liikuntakeskukseen! Ovet aukeavat kello 12 ja pelit jatkuvat ainakin kello 21 asti. Kaikki biitsi.fi Areenan kentät ovat veloituksetta kävijöiden vapaassa käytössä ja opastettu esittelykierros halliin lähtee liikkeelle biitsibaarin aulasta non-stop!

      Biitsiä pelataan kahdella kiertävällä side-out tai ns. "tunarit" -systeemillä. Kenttävastaava opastaa tarvittaessa! Myös ilman peliparia voi tulla pelaamaan, pelisysteemi vaihdetaan aina sellaiseksi että kaikki pääsevät mukaan. Myös biitsifutista mahdollista testata pienellä kentällä.

      Pelien jälkeen pääset nauttimaan panoraamasaunan ensilöylyistä ja upean biitsibaarin antimista. Hallilla on myynnissä uusia virallisia Wilson-palloja, peliasuja, rantasandaaleja eli kaikkea mitä biitsillä tarvitset avajaisten kunniaksi alennetuin hinnoin!!

      Tervetuloa,
      Ennakkoilmoittautumiset Facebook-tapahtumaan www.facebook.com/event.php?eid=365746322010

    • Anders Billigare

      Miksi www.beachvolley.se sivuilla olevat hinnat ovat vain murto-osan näistä Salmisaaren hinnoista? Molempia tuetaan yhteiskunnan taholta, vastauksia kiitos.

      • sikahalpa

        Kärä Billigare,
        Veikkaisin että sinulle on käynyt jonkinlainen laskuvirhe jos sait beachvolley.se ja biitsi.fi Areenan hinnoista murto-osia. Ruotsissahan hinnoittelu on pelaajakohtaista ja biitsi.fi Areenalla kenttäkohtainen. Esim. kuudella pelaajalla tunnin hinnaksi tulee Ruotsissa 125*6=750 kr~76 euroa ja minimissäänkin neljällä pelaajalla 500kr~50e. Biitsi.fi Areenan tuntihinta päivisin on tällä hetkellä 40 euroa (vuorot 1.5 tuntia). Jos pelaajia on normaali lentopallokentällinen eli 12 niin hommahan on lähes ilmaista per nuppi.

        Biitsi.fi Areenaa ja Salmisaaren liikuntakeskusta ei ole minun tietojeni mukaan myöskään tuettu yhteiskunnan taholta millään tavoilla. Jos sinulla on asiasta jotain muuta tietoa niin kerro ihmeessä.

        Tervetuloa tutustumaan Suomen halvimpaan biitsi halliin Salmisaaren liikuntakeskukseen


      • Terje Haugesund
        sikahalpa kirjoitti:

        Kärä Billigare,
        Veikkaisin että sinulle on käynyt jonkinlainen laskuvirhe jos sait beachvolley.se ja biitsi.fi Areenan hinnoista murto-osia. Ruotsissahan hinnoittelu on pelaajakohtaista ja biitsi.fi Areenalla kenttäkohtainen. Esim. kuudella pelaajalla tunnin hinnaksi tulee Ruotsissa 125*6=750 kr~76 euroa ja minimissäänkin neljällä pelaajalla 500kr~50e. Biitsi.fi Areenan tuntihinta päivisin on tällä hetkellä 40 euroa (vuorot 1.5 tuntia). Jos pelaajia on normaali lentopallokentällinen eli 12 niin hommahan on lähes ilmaista per nuppi.

        Biitsi.fi Areenaa ja Salmisaaren liikuntakeskusta ei ole minun tietojeni mukaan myöskään tuettu yhteiskunnan taholta millään tavoilla. Jos sinulla on asiasta jotain muuta tietoa niin kerro ihmeessä.

        Tervetuloa tutustumaan Suomen halvimpaan biitsi halliin Salmisaaren liikuntakeskukseen

        Ruotsin kielen ymmärtäminen on oleelista. Se nyt vaan maksaa kultakortilla saman verran, mutta voisitko kommentoida tota platinan ominaisuutta verokkina suomen halvin beach volley hallin hinnasto, kun ollaan tiskillä maksamassa primetime vakiovuoroa.


    • Biitsi -- ei tätä

      Ei kiitos tälle paikalle.
      Meidän yritysjuhlat oli täällä.
      - ruoka oli n. 3 tuntia esillä siellä hiekalla buffassa n. 26 astetta lämmintä -- yäk !
      - käsipesumahdollisuudet n. 150 henk. juhlassa oli kyllä surkeat -- pelattiin ja kädet oli hiekassa ja melkonen pöpömäärä oli kyllä liikkeellä !!!
      - käytiin saunassa ja saunan jälkeen olo vasta oli likainen --- lämmintä ja kosteaa / nihkeää --- huono ilmastointi ! --- liian pienet saunatilat ja sanoisin melko surkeat, ei päässyt ulos vilvoittelemaan tms.
      - wc tiloja liian vähän
      - kotiin kun pääsin heti pesulle

      Joo ei kiitos tälle paikalle !

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      98
      6328
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      355
      5825
    3. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      60
      2813
    4. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      107
      2248
    5. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      107
      1938
    6. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      125
      1754
    7. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      19
      1633
    8. Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan

      Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju
      Kotimaiset julkkisjuorut
      181
      1300
    9. On todella hassua

      Ajatella että pitäisit erityisen kuumana tai seksikkäänä?
      Ikävä
      73
      1197
    10. Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan

      Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään
      Maailman menoa
      33
      1098
    Aihe