Uusi beach volley halli avataan Ruoholahden Salmisaareen http://www.yit.fi/palvelut/yritykset/toimitilat/kauppapaikat/paakaupunkiseutu/salmisaaren_liikuntakeskus/esittely loistavien kulkuyhteyksien varrelle. Hallin hiekka on Saksassa erikoisvalmistettua valkoista kvartsihiekkaa jota saatiin ihailla jo viime vuoden sm-lopputurnauksessa. Halliin tulee 3 kenttää sekä upeat saunatilat sekä biitsibaari.
Vakiovuorot ovat varattavissa. Varaa omasi tai ilmoittaudu haetaan vakiovuoroa listalle http://areena.biitsi.fi/vakiovuorot sivulta. Vakiovuorolle voi kasata 6-12 hengen porukan ja voit pelata joko perinteistä biitsiä 2 vs. 2 tai lentopalloa vastaavasti 6 vs. 6 tai jotain siltä välitä. Biitsin pelaaminen keskellä talvea valkoisella hiekalla onnistuu nyt siis myös ilman etelänmatkoja!
Areenan valmistumista voi seurata parhaiten hallin Facebook sivuilta
http://www.facebook.com/pages/Biitsifi-Areena/219582616872 tai hallin sivuilta http://areena.biitsi.fi
Tervetuloa tustutumaan!
Uusi Beach Volley halli avataan 1.4. Ruoholahdessa
5
2037
Vastaukset
- Biitsi.fi Areena
Pakkaa shortsit, t-paita ja pyyhe aamulla kassiin ja aloita pääsiäisenvietto tutustumalla uuteen biitsi.fi Areenaan ja Salmisaaren liikuntakeskukseen! Ovet aukeavat kello 12 ja pelit jatkuvat ainakin kello 21 asti. Kaikki biitsi.fi Areenan kentät ovat veloituksetta kävijöiden vapaassa käytössä ja opastettu esittelykierros halliin lähtee liikkeelle biitsibaarin aulasta non-stop!
Biitsiä pelataan kahdella kiertävällä side-out tai ns. "tunarit" -systeemillä. Kenttävastaava opastaa tarvittaessa! Myös ilman peliparia voi tulla pelaamaan, pelisysteemi vaihdetaan aina sellaiseksi että kaikki pääsevät mukaan. Myös biitsifutista mahdollista testata pienellä kentällä.
Pelien jälkeen pääset nauttimaan panoraamasaunan ensilöylyistä ja upean biitsibaarin antimista. Hallilla on myynnissä uusia virallisia Wilson-palloja, peliasuja, rantasandaaleja eli kaikkea mitä biitsillä tarvitset avajaisten kunniaksi alennetuin hinnoin!!
Tervetuloa,
Ennakkoilmoittautumiset Facebook-tapahtumaan www.facebook.com/event.php?eid=365746322010 - Anders Billigare
Miksi www.beachvolley.se sivuilla olevat hinnat ovat vain murto-osan näistä Salmisaaren hinnoista? Molempia tuetaan yhteiskunnan taholta, vastauksia kiitos.
- sikahalpa
Kärä Billigare,
Veikkaisin että sinulle on käynyt jonkinlainen laskuvirhe jos sait beachvolley.se ja biitsi.fi Areenan hinnoista murto-osia. Ruotsissahan hinnoittelu on pelaajakohtaista ja biitsi.fi Areenalla kenttäkohtainen. Esim. kuudella pelaajalla tunnin hinnaksi tulee Ruotsissa 125*6=750 kr~76 euroa ja minimissäänkin neljällä pelaajalla 500kr~50e. Biitsi.fi Areenan tuntihinta päivisin on tällä hetkellä 40 euroa (vuorot 1.5 tuntia). Jos pelaajia on normaali lentopallokentällinen eli 12 niin hommahan on lähes ilmaista per nuppi.
Biitsi.fi Areenaa ja Salmisaaren liikuntakeskusta ei ole minun tietojeni mukaan myöskään tuettu yhteiskunnan taholta millään tavoilla. Jos sinulla on asiasta jotain muuta tietoa niin kerro ihmeessä.
Tervetuloa tutustumaan Suomen halvimpaan biitsi halliin Salmisaaren liikuntakeskukseen - Terje Haugesund
sikahalpa kirjoitti:
Kärä Billigare,
Veikkaisin että sinulle on käynyt jonkinlainen laskuvirhe jos sait beachvolley.se ja biitsi.fi Areenan hinnoista murto-osia. Ruotsissahan hinnoittelu on pelaajakohtaista ja biitsi.fi Areenalla kenttäkohtainen. Esim. kuudella pelaajalla tunnin hinnaksi tulee Ruotsissa 125*6=750 kr~76 euroa ja minimissäänkin neljällä pelaajalla 500kr~50e. Biitsi.fi Areenan tuntihinta päivisin on tällä hetkellä 40 euroa (vuorot 1.5 tuntia). Jos pelaajia on normaali lentopallokentällinen eli 12 niin hommahan on lähes ilmaista per nuppi.
Biitsi.fi Areenaa ja Salmisaaren liikuntakeskusta ei ole minun tietojeni mukaan myöskään tuettu yhteiskunnan taholta millään tavoilla. Jos sinulla on asiasta jotain muuta tietoa niin kerro ihmeessä.
Tervetuloa tutustumaan Suomen halvimpaan biitsi halliin Salmisaaren liikuntakeskukseenRuotsin kielen ymmärtäminen on oleelista. Se nyt vaan maksaa kultakortilla saman verran, mutta voisitko kommentoida tota platinan ominaisuutta verokkina suomen halvin beach volley hallin hinnasto, kun ollaan tiskillä maksamassa primetime vakiovuoroa.
- Biitsi -- ei tätä
Ei kiitos tälle paikalle.
Meidän yritysjuhlat oli täällä.
- ruoka oli n. 3 tuntia esillä siellä hiekalla buffassa n. 26 astetta lämmintä -- yäk !
- käsipesumahdollisuudet n. 150 henk. juhlassa oli kyllä surkeat -- pelattiin ja kädet oli hiekassa ja melkonen pöpömäärä oli kyllä liikkeellä !!!
- käytiin saunassa ja saunan jälkeen olo vasta oli likainen --- lämmintä ja kosteaa / nihkeää --- huono ilmastointi ! --- liian pienet saunatilat ja sanoisin melko surkeat, ei päässyt ulos vilvoittelemaan tms.
- wc tiloja liian vähän
- kotiin kun pääsin heti pesulle
Joo ei kiitos tälle paikalle !
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Klaukkalan onnettomuus 4.4
Klaukkalassa oli tänään se kolmen nuoren naisen onnettomuus, onko kellään mitään tietoa mitä kävi tai ketä onnettomuudes1074927Yleltä tyrmäävä uutinen
Ylen uutisen mukaan Raamattu on keksitty n. 2600. Putoaako kristinuskolta pohja kokonaan alta pois? https://yle.fi/a/744261566- 1911138
Pakko kertoa mies
Äitini tietää, että olen ihastunut sinuun. 😳 halusin että hän näkisi sinun kuvan ja pyysin googlaamaan sinua. Kommentti1111123Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.
Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk171036Sinä vain tulit elämääni
Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna861020Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?
Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.47931- 64931
- 64886
Onko se niin
Että meillä molemmilla on niin isot egot ettei voi alentua myöntämään kuin tykkää toisesta64826