Kyselisin, että onko kukaan tehnyt punajuurista, aurasta ja ruokakermasta laatikkoa?? Jossain kirjoitettiin, että pitää olla oikeeta kermaa eikä ruokakermaa??
punajuuri-auravuoka
aurajuustohullu
1
1282
Vastaukset
- ......
Tätä olen tehnyt: http://www.kotikokki.net/reseptit/nayta/37210/Aura-punajuurilaatikko
Hyvää on tullut. Tähän ohjeeseen näköjään tulee ruokakermaakin, mutta olen löytänyt joitakin ohjeita johon tulee ainakin kuohukermaa (ja peruna-sipuli-sekoitusta). Voit googlettaa jos haluat jotain erityyppistä reseptiä, mutta tuo on ainoa mitä minä olen kokeillut ja tykännyt.
Aurajuusto se on jännä elintarvike... siihen tulee joskus oikein himo. :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Fuengirola.fi: Danny avautuu yllättäen ex-rakas Erika Vikmanista: "Sanoisin, että hän on..."
Danny matkasi Aurinkorannikolle Helmi Loukasmäen kanssa. Musiikkineuvoksella on silmää naiskauneudelle ja hänen ex-raka1073195GALLUP: Kuka voittaa The Voice of Finland -kisan: Oliver, Janina, Julia vai Mohammad?
GALLUP: Kuka voittaa The Voice of Finland -kisan: Oliver, Janina, Julia vai Mohammad? Tänään jännittävä finaalilähetys431177- 831152
Tämä on kyllä heittämällä erikoisin ihmissuhde mitä on koskaan ollut
Hulluinta on se että ei edes ole varsinaista suhdetta minkäänlaista, mutta tuntuu kuin olisit elämässäni mukana koko aja521075Helikopteri pörrää ja POLIISIT on eristettynä pururadan vieressä!
Suojatehtävä pitää kiireisenä. Kulut ovat kovat!351022- 67878
- 45867
Tunnustan
Vaikka peitän sen erittäin hyvin niin tunnustan että pidän sinusta erittäin paljon, mieheltä naiselle39862- 53857
Autolla puuhun
Halapahallin kohilla auto puuhun, lujaa on tultu ja ei oo pysyny hallinnassa. Taisipa olla lundin pojan auto, eipä tainn24831