Ilmastonmuutos tappanut leijonat suomesta

lämpimän kesän jälkeen ei le ollut havaintoja.
Ihminen omalla käytöksellään on tuhonnut suomen leijonakannan.
http://fi.wikipedia.org/wiki/Ruokolahden_leijona.
388
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

yksilöstä. Mistäs tiedät, ettei se mahdollisesti kuollut esim. vanhuuteen?

Äänestä
  • Veikkaisin, että leijona hengitti liikaa hiilidioksidia. En ole ihan varma tästä, olisikin syytä varmistaa IPCC:ltä, mihin Suomen kansalliseläin kuoli.

    Äänestä

  • leoman kirjoitti:

    Veikkaisin, että leijona hengitti liikaa hiilidioksidia. En ole ihan varma tästä, olisikin syytä varmistaa IPCC:ltä, mihin Suomen kansalliseläin kuoli.

    Voi helevetti. Lupsakkaa läppää.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Steurastaja kirjoitti:

lämpimän kesän jälkeen ei le ollut havaintoja.
Ihminen omalla käytöksellään on tuhonnut suomen leijonakannan.
http://fi.wikipedia.org/wiki/Ruokolahden_leijona.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu