Hei!
Kysymykseni on tökerö "ravintolat"-palstalle, mutta kysynpä silti.
Onko kenelläkään kokemuksia IKEAn sunnuntai-brunssista? Olen syönyt Ruotsissa lafkan ravintoloissa, mutta siitä on jo vuosia.
Olisi kiva kuulla muiden kokemuksia. Löytyykö sieltä esim. kasvisruokailijalle mitään?
Kiitokset!
IKEA
8
1628
Vastaukset
- ex-asiakas
En koskaan enkä missään suosittele Ikeaa. Lihapullia saa muualtakin, eikä silloin tarvitse kiertää koko myymälää päästäkseen ravintolaan sisään ja sieltä ulos.
Kävin kerran Vantaan Ikeassa syömässä. Piti kiertää koko talo ennenkuin pääsi sieltä ulos. Uloskäynti näkyi ravintolan ikkunasta, mutta sinne olisi päässyt vain hätäpoistumistietä pitkin. Henkilökunta ei suostunut avaamaan kyseistä poistumistietä, joten totesin vihdoin ulos päästyäni, että hyvästi Ikea. Ei enää ikinä siihen taloon, ei huonekaluostoksille eikä muutenkaan. - Ikea är super!
^ Kummasti siellä Ikeassa käy tuhansittain ihmisiä päivässä syömässä. Osa myös kehuu Ikean lihapullia parhaiksi. Sitäpaitsi en tiedä mikä edellisellä kirjoittajalla oli ongelmana, mutta kyllä Vantaan Ikeasta ulos pääsee kiertämättä koko taloa. Portaat suoraan alas ja olet ulkona, helppoa. Tai ilmeisesti liian haastavaa sinulle ex-asiakas ;)
Tosin hyvä varmaan jos et siellä enää käy, ei kai missään tuollaisia asiakkaita tarvitakkaan. - Ikea eksyttää tarkoi
Kerro mulle hei kaveri miten tempun oikein teit. Ei sieltä oikeasti pääse
ulos kuin menemällä hakemaan lapsen sen portin kautta minkä
henkilökunta avaa. Lihapullat on kyllä hyviä mutta jonotus yleensä
niin pitkä että ovat kylmiä. En ole kehdannut mennä sinne lasten
ruokien nuketukseen(siis mikroon).- 5tuntiacom
Tässäpä tätä Ikeaa:
Miten Ikea myy sinulle enemmän kuin huomaatkaan.
http://www.5tuntia.com/2011/09/ikean-opetukset-miten-ikea-myy-sinulle.html - mami
Joo kyllä joutuu kiertämään ja ruoka oli kylmää mautonta suoranaista paskaa kuolleen salaatin ja kitkerän kahvin kera. Onneks ei tarvi enää mennä sinne.
- Anonyymi
Pikakassa aloitteellinen,vammat,ruuhkat, mainos- radio riita mainos ostetaan uusi sohva,sohvanpäälinen.
Eräs suosittaa lai raskas huopa ja vaikka monta päiväpeitonin on kokoa riittävä. - Anonyymi
Paska kehitysvammainen yhtiö. Välttäkää.
- Anonyymi
Kävin muutama kuukausi sitten perustamispaikkakunnan uudessa Ikeassa, erehdyimme kahvilaan jossa tarjolla muutama kuivunut voileipä ja puolivalmisteista lämmitettyä ruokaa.
Puhtaat astiat olivat loppuneet ja jono sen kuin piteni kun asiakkaat odottelivat puhtaita laseja ja kahvikuppeja, maksukassa erittäin hidas ja siistijät olivat asiakkaitten haittona.
En suosittele, toivottavasti Suomessa parempi palvelu ja parempi ruoka.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ootko nainen noin mustis musta
Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t553703- 312104
- 392001
Ajattelen sinua tänäkin iltana
Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin171701Kauan säkin jaksoit
Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐401502Miksi kaipaat
Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?251472- 781414
- 1361141
Miehelle...
Oliko kaikki mökötus sen arvoista? Ei mukavalta tuntunut, kun aloit hiljaisesti osoittaa mieltä ja kohtelit välinpitämät901115Mietin tässä T....
Oletko jo kesälomalla.?Keli on ihanaa, ja sinä nautit veneilystä.... Edelleen käyt mielessä.... En ole unohtanut sinua..221093