...ja en kertakaikkiaan voi käsittää miksi fundamentalistit ja Frankensteinin hirviön ruoasta paasaavat voivat faktojen edessä vielä taistella geeniruokaa vastaan. Antakaamme tieteelle mahdollisuudet kehittää entistä kestävämpiä ja laadukkaimpia tuotteita vieläpä luontoa säästäen. Kaikki tuki geeniruoalle.
http://personal.inet.fi/atk/tilasto
http://personal.inet.fi/atk/tilasto
Vastaukset 5
Vanhimmat
ammu itsesi
Valiettavasti tuo on aika tyypillistä luomunsyöjän argumentaatiota.
Kannattaa tukea geeniruokaa myös siksi, että se on suorastaan elinehto ihmiskunnan enemmistölle. Etenkin yhdistettynä muuhun nykyaikaiseen tekniikkaan ihmiskunnalla on nyt mahdollisuus jättää nälkä kertakaikkiaan historiaan.
tulee saada sitä mitä se haluaa ;)
Itse kiitos kasvatan luomua ja syön myös.
Ihmiskunta on kautta aikojen käyttänyt jalostusta (=geenimuuntelua) hyväkseen, ainoa muutos aikaisempaan on on muuntelun nopeus. Tämän testaaaminen täytyy pitää hallussa tai saadaan aika nopeasti markkinoille vaikkapa väärää proteiinin kätisyyttä omaavia tuotteita...(huom, tämä oli sitten vitsi!)