Oletteko löytäneet ystäviä tältä palstalta

ihmissuhde

Voiko ystäviä löytää internetin välityksellä?

31

316

    Vastaukset 31

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • löytää ystäviä

      täältä, eikä muutakaan.

      • ap.

        Syy?


    • vänksy

      se tuntuis melko mahdottomalta ajatukselta, koska oon niin huono tutustumaan vieraisiin ihmisiin, enkä muutenkaan oo enää näin vanhemmalla iällä yhtään ystävää saanut (internetmaailman ulkopuoleltakaan).

      Myöskin mä haluan aistia sen ihmisen ihan livessä, tuleeks siitä hyvät vai huonot vibat mulle kun ollaan yhdessä.

      • ee

        aviopuolisonkin.


      • nuuhh

        Millä aistilla?


      • maqf
        ee kirjoitti:

        aviopuolisonkin.

        vänksylle yhtään mitään.


      • vänksy
        ee kirjoitti:

        aviopuolisonkin.

        on.

        Itse en oo netistä koskaan hakenut seuraa, enkä oo hakemassakaan. Musta nää nettideittailijat on enemmänkin sellaisia tapaseurustelijoita (eivät osaa olla sinkkuna) ja asenne on vähän sellanen, et ihan sama kenet ottaa kunhan vain edes jonkun saa. Tai sellainen kuva mulle on tuosta touhusta ainakin muodostunut.

        Mä en oo sellanen.


      • vänksy
        nuuhh kirjoitti:

        Millä aistilla?

        miltä sydämessä tuntuu..


      • nuuhh
        vänksy kirjoitti:

        miltä sydämessä tuntuu..

        Kysyin millä aisteilla.


      • ?????
        vänksy kirjoitti:

        on.

        Itse en oo netistä koskaan hakenut seuraa, enkä oo hakemassakaan. Musta nää nettideittailijat on enemmänkin sellaisia tapaseurustelijoita (eivät osaa olla sinkkuna) ja asenne on vähän sellanen, et ihan sama kenet ottaa kunhan vain edes jonkun saa. Tai sellainen kuva mulle on tuosta touhusta ainakin muodostunut.

        Mä en oo sellanen.

        nettideittailijatkaan samanlaisia ole. Osa on hyvinkin fiksuja ihmisiä kaikinpuolin, verbaalisesti kuin toimintatavoiltaankin.


    • Fr.Fionatar

      Tutustuin erääseen mieheen täällä Suomi 24 _ssä ja hän tuli kuukausi sitten luonamme vierailemaan ja oli kokonaisen viikon kylässä.
      Hän tuli junalla toiselta paikkakunnalta ja olimme olleet yhteydessä puhelimitese ja webbi-kamerankin kautta.

    • Urbaani uskomus

      Aikani skeptisesti tähän palstaan suhtauduttuani päätin koettaa löytää ystävän. Löysinkin ja Hyvän sellaisen, ihmisen jota tuskin muualta olisin löytänyt. Ihan yhtä hyvä tai huono taitaa osumaprosentti täälä olla kuin baaritiskillä notkuessa. Toki sen verran kallistun nettitreffien puoleen, ettei ole ainakaan lompakko tyhjä eikä päätäkään jomota joka kierroksen jälkeisenä aamuna.
      Etsivä löytää, ihan kuin viisikko-kirjoissa aikoinaan. Itsestä ja asenteesta kiinni koo touhu.

    • Nuupisto

      ja vapaita naisia panoiksi, osasta on jopa ystäväksi. Kysyntä ja tarjonta kun kohtaavat syntyy kaupat.

    • ***

      luulin löytäneeni,mutta olinkin vain ajanvietettä heille.

    • va

      joten en ole löytänytkään.

      Mutta internetin välityksellä voi ihan varmasti löytää ystäviä ja monet samanhenkiset ovat näin todistetusti tehneetkin.

    • BlueNightSatin

      olen ja toivottavasti jotain pysyvää laatua. Voi löytää todellakin. :)

    • alright

      löytänyt

    • olen.

    • Löytänyt tältä palstalta semmoisia. Olen myös kokenut uskomattoman hienoja juttuja tuntemattomien/nettikamun toimesta. Multa kun joskus hajosi tietokone, niin apuun tuli Cranky_geek. Hän kasasi mulle uuden tietsikan ja lähetti meille kotiin ovelle toimitettuna. Ei voi kuin olla kiitollinen ja ihmetellä kuinka hienoja ihmisiä voikaan kuitenkin jotkut yksilöt olla. Cranky

      • Muistan vieläkin sen tunteen, kun Cranky kertoi että sillä on pöydän kulmalla kone minkä askarteli mua varten.. ja sitten kun se posteljooni seisoi laatikon kanssa oven takana.

        Yksi ehdottomasti parhaimpia hetkiä/tunteita mun surkeen elämän aikana.


    • kirpela

      mukavaa ihmistä, tai mukavan ja ihanan, miten vaan :)

    • Crocuta

      En ole netistä mistään. Löytänyt ystäviä netin ulkopuolelle. Yhden ihmisen olen kerran tavannut, siinä se.

      • kirpela

        oikeestaan aika kumma.


      • Laskisit kamut


      • Crocuta
        Papu.Sparrow kirjoitti:

        Laskisit kamut

        No laskin nyt vaan niitä joita olen netin ulkopuolella tavannut.

        Vaikka aina kaverilistalla olevilla on tietenkin tärkeä paikka mun sydämessäni.


      • Crocuta kirjoitti:

        No laskin nyt vaan niitä joita olen netin ulkopuolella tavannut.

        Vaikka aina kaverilistalla olevilla on tietenkin tärkeä paikka mun sydämessäni.

        Nyt kuulostaa paremmalta


    • voi löytää. - Netti on erityisen hyvä tutustumisväline vähän ujommille ihmisille, joiden voi olla vaikea lähestyä muuten kiinnostavaa ihmistä. - Oikeasta ystävyydestä voi alkaa mielestäni puhua kuitenkin vasta siinä vaiheessa, kun ollaan yhteyksissä muutenkin kuin vain netin välityksellä.

    • voi löytää. Tosin on helpompaa saada netistä pimppiä kuin ystäviä, joten ei se ihan helppoa ole.

    • saada missä tahansa, myös netistä.

      Tältä palstalta yksi ja hänen kuvansa löytyy galleriasta. Minä kun olen niin kranttu ja itse harvoin pyydän ketään ystäväksi.

    • Marjelie

      enimmäkseen.

      Hyvää Yötä Ystävät!

      Kauniita unia ja nukkukaa hyyvin.

    • hjölhihåj

      Kiitoksia sinulle tästä aloituksestasi: oli erittäin kuvaava ja sai osin myös kylmät väreet juoksemaan selkäpiitäni pitkin...

      Ei: en ole hakenut, enkä löytänyt ystäviä tältä palstalta ja en erityisesti edes ole netti-ihminen, eli ystävyyssuhteeni ovat livessä ja siellä myös syntyneet.:) Aivan varmasti netin kautta voi löytää ystäviä ja uskon, että netti on perustoiltaan oiva ja hieno väline myös ystävyyssuhteiden luomiseen, mutta esimerkiksi tältä palstalta ainakaan ujot ja arat tuskin saavat mitään muuta kuin pahaa mieltä, enkä itse ainakaan ikinä tällaiselta mitään ystävyyssuhteita lähtisi hakemaan. Kun kerran jo mun kaltaiseni sosiaalinen, melko sanavalmis ja monenlaisiin ihmisiin helposti livessä tutustuva ja ihmisten kanssa tyypillisesti hyvin toimeen tuleva ihminenkin on pahoittanut mielensä tästä palstasta ja keskustelutyylistä tällä, niin voin vain surullisena kuvitella, että mitä tämä nimenomainen palsta saattaisi pahimmillaan tehdä yksinäisille ihmisille, jotka kaipaavat aitoa kontaktia uusiin ihmisiin... Useatkin rekisteröityneistä palstavakkareista ovat ainoastaan alentuvia ja korostuneen töykeitä puhutteluissaan niitä (mun kaltaisiani) kirjoittajia kohtaan, jotka eivät ole S24:n jäseniä ja ainakin hörhöileville sitten taas on ihan turhaa edes yrittää selittää, etten ole mitään sellaista tai kukaan niistä, miksi he minua kuvittelevat palstalle kirjoitellessani.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Naiset ymmärtävät ettei talous lähde nousuun

      Miten paljon järjellisempi olento nainen onkaan kuin tilastollisestikin paremmin tienaava mies. Kun kaikkialla puskuroid
      Maailman menoa
      135
      875
    2. En jaksa

      Enää pelleillä ja paljastan J naisen nimen. Se on Jonna ja hän ei koskaan, edes luultavasti ollut täällä. Silti piene
      Ikävä
      44
      637
    3. Minkälainen nainen

      Minkälainen kaipaamasi nainen on luonteeltaan? Kaikki hassun hauskat antava ja helppo on sallittuja, jos poikien on kovi
      Ikävä
      21
      578
    4. Kissa eli kivuissa useita viikkoja

      Ei vienyt lääkäriin vaikka kissa parka maukui ja moni seuraajakin (minäkin) näin että kissa on sairas.
      Tuusniemi
      110
      543
    5. Yksi asia sen esti

      Etten antanut meille mahdollisuutta
      Ikävä
      36
      532
    6. Jos meillä olisi yhteinen koti

      Niin haittaisiko sinua pitää se vähä tavaraisena? Ajattelin tänään että jos joskus asuttaisiin yhdessä ja haluaisit pal
      Ikävä
      50
      525
    7. Okei, eli olet rakastunut

      Hyvä sinä, niin minäkin.
      Ikävä
      56
      503
    8. Tuntuu pahalta meidän molempien puolesta

      Anteeksi, että olen tällainen pelkuri. En vaan usko rakkauteen enää miehen ja naisen välillä omalla kohdalla. Tiedän, et
      Ikävä
      34
      478
    9. Martinan mauton tyyli

      Voi hyvää päivää 🤣 nyt ollaan oltu Muhiksen kanssa Kultareservin avajaisissa suorat housut jalassa ja 500€ korsetti pää
      Kotimaiset julkkisjuorut
      121
      465
    10. Arvaako kukaan?

      "Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni
      Haapavesi
      24
      435
    Aihe