Voileipäkakun ohje

Neuvoisiko joku minulle voileipäkakun ohjeen, kun täytteenä olisi kurpitsapikkelssiä, kurkkusalaattia ja kinkkusuikaleita. Haluaisin jonkinlaisen täytteen esim. majoneesipohjaisen ja vaaleaa leipää, nimenkin voi sanoa, niin ostan sitä kaupasta.
1539
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ks. pirkka.fi. Siellä on kana-curry voileipäkakku. Olen tehnyt kakun paahtoleivästä. Tuo broileritäyte on myös hyvä. Olen kokeillut samalla ohjeella myös kinkkukakkua. Eli broilerin tilalle kinkkusuikaleita ja kurkkusalaattia..tulee hyvää!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


herkkusuu. kirjoitti:

Neuvoisiko joku minulle voileipäkakun ohjeen, kun täytteenä olisi kurpitsapikkelssiä, kurkkusalaattia ja kinkkusuikaleita. Haluaisin jonkinlaisen täytteen esim. majoneesipohjaisen ja vaaleaa leipää, nimenkin voi sanoa, niin ostan sitä kaupasta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu