HK:n Camping

makkaramies

aika yllätys oli HK:n Camping lenkki. Ennen ostettiin aina sitä makkaraa, mutta viimeksi kun ostin sitä viimeisen kerran se oli tosi pahaa raakana syötynä ja paljon vaaleampi kuin ennen. Sitten sekin viel. miks lopetin sen oston kun paketissa luki valmistettu Ruotsissa. (huomasin vasta kotona).

6

1277

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • makkaramies

      Oli myös pahanmakuimen.

    • ihmettelijä x

      Niin tosiaan, pakkauksessa lukee että valmistettu Ruotsissa, mutta ainakin HK:n kotisivuilla mainostavat tuotetta suomalaisella joutsenmerkillä.

      • paskaa ostit

        siinä SUOMALAINEN MAKKARA. HK kinkkuleike lihaa vain 71% muuta paskaa29%


      • makkaristi
        paskaa ostit kirjoitti:

        siinä SUOMALAINEN MAKKARA. HK kinkkuleike lihaa vain 71% muuta paskaa29%

        se nyt on vaan niin että campingin osto loppui meidän perheesä. ei ruotsalaiset ole koskaan osanut tehdä makkaraa.


      • ei enää c amping
        makkaristi kirjoitti:

        se nyt on vaan niin että campingin osto loppui meidän perheesä. ei ruotsalaiset ole koskaan osanut tehdä makkaraa.

        tänään kauppoihin,kun vielä eilen oli makkaratiskit tyhjillään,ostin innoissani camping-grillimakkaraa,saunoin äsken ja paistelin makkaraa,ihmettelin outua makua ja huomasin myös saman ilmiön,valmistettu ruotsissa,siis tää oli ihan täyttä Paskaa,ei tarvi ostaa Enää!!!


    • Transitmies 2

      Ostin myös alkukesästä kämppinkiä paketin. Oli huonon makuista. Silloin vain mielessäni ihmettelin miksi aiemmin sitä syödessäni oli maistunut paremmalta. Empä ole tutkinut pakettia, tämä selittää kaiken.
      Olen halkaissut makkarat ja paistanut puolikkaat pannulla ilman kuorta. Viimeksi syödyt (viimeiset) kutistuivat huomattavasti enemmän, kuin aikoinaan Turussa tehdyt kunnon kämppärit. Paketin päältä oli mahdollista tarkistaa olivatko Helsingin tai Turun valmistamia.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kysymys muille miehille

      Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss
      Ikävä
      140
      7929
    2. Kaipaisin nyt kosketusta

      jota ei koskaan ole ollut. Saisinpa tuntea kätesi niskallani ja silittelemässä päätäni. Sulaisin varmasti siihen.
      Ikävä
      31
      3126
    3. Imaami kysyy, miksi pojat uivat ilman valvontaa

      Kalajoen särkät ovat usean kilometrin pituiset. Siellä on kylttejä, joissa varoitetaan rannan vaaroista. Siellä ei ole
      Maailman menoa
      382
      2198
    4. Mansikkatiloilla hyväksikäytetään ukrainalaisia

      Työolot ovat surkeita ja palkka kelvoton. https://yle.fi/a/74-20172942
      Maailman menoa
      284
      1760
    5. Kerrostaloihin ilmalämpöpumput

      Ulkomailla näkee paljon ilmalämpöpumppuja kerrostalojen ulkoseinissä. Mikä estää taloyhtiötä hankkimasta niitä asuntoih
      Sinkut
      147
      1583
    6. Tukalaa kuumuutta

      Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh
      Ikävä
      21
      1421
    7. Sokea "ystävälle"

      Oletko oikeasti noin sokea?
      Ikävä
      100
      1229
    8. Sinä, ihastukseni

      Mitä haluaisit tehdä kanssani ensimmäisenä?
      Ihastuminen
      15
      1228
    9. En ymmärrä käytöstäsi

      Se on ollut eräänlaista hyväksikäyttöä. Että seura kyllä kelpaa palstan välityksellä silloin kun ei ole parempaakaan tek
      Ikävä
      137
      1152
    10. Tiedät ettei tule toimimaan.

      Mielenterveys ei kummallakaan kestä.
      Ikävä
      18
      1112
    Aihe