Vuoden ensimmäinen salama todettu Suomessa

Ukkoskausi 2010 aukesi tänään Porin ja Rauman välisellä merialueella klo: 19:40
http://www.ukkosmyrsky.com/
2238
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

forumissaan tämä ylläpitäjä kirjoitti kaiken lisäksi:

"Joten tänä vuonna Suomessa tilastoitu ja rekisteröity ukkoskauden alku on yhä edelleen 17.4.2010 rekisteröityneistä salamaniskuista Rauman ja Porin välisellä merialueella"

Potkaisi sitten minut pihalle kun laitoin viestiä kuvan kera:
http://i41.tinypic.com/9sh4dt.gif

Ihan todistettavasti on siis rekisteröity salamaniskuja jo aiemmin tänä vuonna eli 27.3.

Forumin herra diktaattori ei vaan ole kykeneväinen olemaan joissakin väitteissään väärässä (ja niitä on muuten monia)

En suosittele tuota forumia kenellekään, jollei sitten halua leikkiä alistujan roolia kuten siellä muutama (=aniharva) ylläpitäjän "kaveri" tekeekin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ukko jyrisee kirjoitti:

Ukkoskausi 2010 aukesi tänään Porin ja Rauman välisellä merialueella klo: 19:40
http://www.ukkosmyrsky.com/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu