Suomalaiset leipäjonoihin

Leipäjonoluettelo

Lista leipäjonoista, ovat pitenemään päin, listasivulla olevasta uutislinkistä sai lukea että ovat tuplaantuneet pituudet viime vuodesta, tosin myös nousukaudella pitenivät.

http://leipajono.blogspot.com/p/ruoka-apua.html
tai sama lyhempänä linkkinä:
http://alturl.com/49ek

Koko euroopassa ei taida olla toista maata jossa pikkukaupungeissakin oman maan kansalaiset laitetaan pakkaseen ruokaansa jonottamaan.

Sinänsähän lienee rahasta ei ole kyse, samoina on kait pysyneet soppalan rahat ja varaa on yhä moniin työntekijöihin niihin jne.
On vaan tullut uusia asiakkaita joita on haettu oikein kaukaa mutta budjetit pysyneet samoina kuin ennenkin.

Ennen sai Niina satkun jotta sai ruokaa. Nyt ei saa ollenkaan tai saa kympin, kun uusien asiakkaitten tarpeet laitetaan etusijalle.

Tuo on ihan tarkoituksellista, halutaan että tulisi rasismia mahdollisimman paljon ja samalla kaikenlaiset miljoonakähminnät jäisi huomaamatta - ja miljardien ryöstöt kuten ruotsalaisten etuisuuksien kanssa käy vuosittain. Suomalaiset ovat vain rauhallista porukkaa, ei ole onnistunut tuo suunnitelma jota demaritkin on innolla ajaneet.

Ennen ei ollut leipäjonoja, Lipposen aikaan ne vasta tuli ja Lipponen saikin Freudenthal-mitalin suomalaisten alistamisestaan.

Suomalaiset asunnottomat ei saaneet osoittaa mieltään:
http://www.youtube.com/watch?v=xnvoifmt1l0

Myöskään vuokra-asuntoja ei ole rakennettu lisää samalla kun on uusia asukkeja tullut. Suomalaiset ulos! - politiikka on vallalla.

0

735

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Olivia Oras

        "Yle MOT:n tietojen mukaan Oras oli joutunut sairaalahoitoon helsinkiläisellä kauneusklinikalla tehdyn rasvaimun yhteyde
        Kotimaiset julkkisjuorut
        154
        2084
      2. MOT: Nuoren Olivia Oraksen, 27 surullinen kuolema kauneusoperaatiossa :(

        MOT:n tietojen mukaan Oras menetti tajuntansa rasvaimua edeltäneessä puudutuksessa. Hänet kuljetettiin Husiin, ja hän ku
        Maailman menoa
        127
        1181
      3. Sanoppa ihan rohkeasti

        Mun huonot puolet! En suutu…
        Ikävä
        135
        1135
      4. Koska muru nähdään

        Kaksin?
        Ikävä
        47
        981
      5. Haluatko että unohdan sinut kokonaan

        Siihen suuntaan ollaan menossa, nyt jo. Ja ehkä parempi näin, niin ei kulu energiaa hukkaan mahdottomuuteen. Ja vaikka j
        Ikävä
        72
        948
      6. Minä vuonna kaivittusi on syntynyt?

        Vastausta tässä kaivataan.
        Ikävä
        58
        882
      7. Millä nimellä

        kutsut kaivattuasi omassa mielessäsi?
        Ikävä
        38
        717
      8. Pelkäätkö häntä?

        👍
        Ikävä
        76
        717
      9. Olit mulle tärkeä...

        😭
        Ikävä
        34
        687
      10. Ylen typerät rinnastukset.

        Näin YLE…..Saksassa ei ole äärioikeisto ollut vallassa sitten Hitlerin . YLEn toimittajille tiedoksi . Hitler oli Saksan
        Maailman menoa
        245
        674
      Aihe