Lisää huijareita

Senhän me jo tiedämme, että ilmastotieteilijät ovat epäpätevää sakkia ja huijareita, mutta ovatko meritutkijatkin samanlaisia?

Meritutkijat (oceanographer) väittävät, että meret ovat lämmenneet ilmastonmuutoksen seurauksena huomattavasti.

http://www.jpl.nasa.gov/news/news.cfm?release=2010-169
3102
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ei riitä ilmasto ja meret hihhuleille , tässä heidän uskontonsa virallinen pelottelulista :

http://numberwatch.co.uk/warmlist.htm huh huh ja hohhoijaa , kaikki nämä tuhoutuvat heti ellemme maksa järjettömän suuria ilmastomaksuja täysin järjettömistä syistä.

Äänestä
  • Paljonkos olet mennyt maksamaan?

    Oliko sähköposti Nigeriasta lähetetty?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


jokaappa kirjoitti:

Senhän me jo tiedämme, että ilmastotieteilijät ovat epäpätevää sakkia ja huijareita, mutta ovatko meritutkijatkin samanlaisia?

Meritutkijat (oceanographer) väittävät, että meret ovat lämmenneet ilmastonmuutoksen seurauksena huomattavasti.

http://www.jpl.nasa.gov/news/news.cfm?release=2010-169

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu