Viikonloppuna hieman grillailtiin ja lapsille oli hankittu Lidl:stä Kananugetteja laatikollinen, no eiväthän ne tietenkään riittäneet kun nuorisoa tulikin paikalle laskettua enemmän.
Lisää nugetteja haettiin lähi S-Marketista sekä Kariniemen että Korpelan versioita.
Makuraati oli ehdoton, Lidl:n nugetit olivat edullisia, täyttä lihaa sisältäviä kookkaahkoja ja mehukkaita.
Seuraavaksi tuli Korpelan tuotteet, pienempiä kuin edelliset ja sisältö kuivempaa ja mauttomampaa.
Kariniemi ei saanut yhtään positiivista arvosanaa, paksun leivityksen sisällä harmaata tahnaa joka ei edes maistunut broilerilta.
Hinnat taas olivat Lidl 2.45 euroa (tarjous norm.3.45 euroa) 500g
Korpela 0.99euroa 200g
Kariniemi 1.85 200g
Nugetteja
Mr. Nugget
1
1958
Vastaukset 1
- s
aikuinen ja en useinkaan eineksiä osta, mutta ehdottomasti kariniemen nugetit ovat minun makuuni parhaita, nimenomaan pannulla paistettuna, vaikka nuudeleiden ja salaatin kanssa. Lidlin nugeteissa on outo sivumaku, korpelan versiota taas en ole koskaan maistanut.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1791329
- 851236
- 96977
- 48823
Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa
ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su40723Haluatko, että kierrän sinut kauempaa
Kun näyttää, ettet minusta innostu. Voisit edes täällä kertoa selvät sävelet.83599Mikä on vahvuutesi palstalla?
Oletko kuullut asian joltain toiselta vai oletko itse sitä mieltä? Itse luen avarakatseisuuden omaksi vahvuudekseni. Yr111520Yritit nainen sammuttaa kiinnostukseni
mutta se tehtävä epäonnistui. Se oli sitä bitch -mode vaihetta silloin. Lopputulos on nyt se, että rakastan sinua tällä29516Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!
En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su44488Tunnetta ja sinua on vaikea kuvailla
Paremmin se varmaan aukeaa muulla tavalla. Olen merellä, jossa kovin usein puhkeaa rajuilma ja huomaan taistelevani hu33465