Taas kaipaavat katkeroituneet lustoörkyt huomiota, amatööriänkyrät yrittävät kostaa peräpenkin unholaansa heittelemällä amatöörivalheita alasta, jota eivät tunne enempää kuin kadunmies yleensä.
Meillä on jo saamaton limnologiproffa yrittämässä nimeään tunnetuksi, ja nyt lustoluuserit heittävät oman tieteenalansa rippeet naurunalaisiksi.
Klimatologia tuntuu olevan kaikille hörhöille ponnahduslauta edes kerran päästä hetkeksi rahvaan huulille.
Roskaväki nielaisee syötin heti ilman matoakin, koukku maistuu ja riemu on rajaton.
Meillä on jo saamaton limnologiproffa yrittämässä nimeään tunnetuksi, ja nyt lustoluuserit heittävät oman tieteenalansa rippeet naurunalaisiksi.
Klimatologia tuntuu olevan kaikille hörhöille ponnahduslauta edes kerran päästä hetkeksi rahvaan huulille.
Roskaväki nielaisee syötin heti ilman matoakin, koukku maistuu ja riemu on rajaton.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Kylläpä kyllä. Veit sanat suustani.
Koukku nielaistiin taas siimoineen ja vapoineen.
Neuvostoliittoa pukkaa
Noihin lustoihinhan tarttuivat Mann ja Briffakin, he tosin kompastuen kun eivät osanneet hommaa ja meni vituiksi siinä tiimellyksessä koko lätkämailakäyrä. Siitä Briffa niin hätääntynyttä meiliä pukkasi Mannille, mutta onneksi CRU näätä Phil Jones osasi väärentää Briffan vahingossa löytämän ilmaston viilenemisen ja keskiajan lämpökauden veke häiritsemästä omassa erinomaisuudessaan puttepossua muistuttavaa Mannia.
aamuinen purkaus nuin vaisuksi?
Kyllä sä pystyt parempaankin.
Olen tietysti hieman pettynyt, jotenkin tuntuu että AGW uskosi alkaa rakoilemaan!
Lustoistahan katsotaan lämpötiloja menneisyyteen päin. Vaikea sillä tiedolla on ennustaa tulevaa.
Tieteelliset ilmastotutkimukset ovat perustuneet paljon laajempaan tutkimusmateriaaliin kuin pelkkiin lustoihin. Mukana on ollut mm jääkairaukset, radiohiilianalyysi, lämpömittarilukemat ja satelliittihavainnot.
Sitäpaitsi menneisyyden lämpötiloilla on rajoitettu todistearvo tässä tilanteessa. Olivatpa ne olleet mitkä tahansa, eivät ne voi kumota sitä fysiikan lakia, että hiilidioksidi absorboi lämpösäteilyä.
Joko AGW kuumuudessa rannalla taas sait auringonpistoksen. ?????
"Klimatologia tuntuu olevan kaikille hörhöille ponnahduslauta edes kerran päästä hetkeksi rahvaan huulille.!
Miksi itae sitten yrität, inun kommenttisi on vielä arvottomampi.
Olen lustoörkki. Tulen ja puren sun pääs irti.
sanoo: 99% julkaisevista klimatologeista sanoo, että agw on ihmiskunnan pahin ongelma, joka siis on hoidettavissa vain kasvihuonekaasujen nopealla alasajolla.
Lustoluuserit räknäävät lustoja, mutta näistä räknäyksistä johtopäätökset ilmastonmuutoksen suhteen tekevät klimatologit. Klimatologiaan sekaantuvat lustoluuserit ovat idiootteja ja puoskareita.
siellä Rovaniemen kansaivälisessä "lustoluusereiden" Worddendro tapahtumassa Keith Briffakin paikalla. Ei kai se hänen erikoisalaansa ole? Eikös hän ole paremminkin sellainen klimatologi, vai mikä se nyt oli!
Jos se briffa on tullu hiihteleen ihan sattumalta sinne samaan aikaan. Ne klimatologit on varmaan kaikki nyt lomalla. Siksi ne tilastotkin on korjaamatta.
Suurin osa tuosta lustoporukasta näyttää olevan ihan asiallista, puurtavat omaa tutkimussarkaansa eikä julkisuudessa keekoilu ja mutu-arvailu kiinnosta pätkääkään. Poikkeuksiakin on...
Jospa AGW paavi Mann ja AGW kardinaali Jones ovat erottaneet Briffan AGW kirkosta ja siksi se pakenee perimmäiseen Pohjolaan? Briffahansa se meileissään meni töräyttämään, että keskiajalla oli lämpökausi ja että se oli ihan yhtä lämmin kuin nytkin.
Tai sitten lähetyspiispa Briffa on tullu urheasti puolustamaan AGW:ta vääräuskoisten keskuuteen. Nyt tarvittaisiin sitten sitä Lallia paikalle.