Palstan hysteerikot ovat sekaisin. Pari hullua täällä vielä heiluu julistamassa saarnojaan ja postailemassa vanhentuneita linkkilistojaan. Koko muu maailma on heidän mielestään salaliitossa heitä vastaan. Viimeisimmät salaliittolaiset ovat kuulemma metsäntutkijat, jotka ovat liittoutuneet ylen "kesätoimittajien" kanssa. Lienevät kummatkin ryhmittyvät olevan öljy-yhtiöiden salaisilla palkkalistoilla..Ja päälle päätteeksi vielä mielisairaita retardeja...?
Palstan hysteerikot sekaisin
...............
593
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
lustot ei tiiä mittään, fyysikot ei mittään, sedimenttikään juuri mittään,
aurinko ei oo mittään, merisykli mittään, otsoonikerros mittään,
ploggailijat ei tiiä mittään, minäkään en mittään, alarmistit varsinkaan mittään.
Taitavat vain palstan hörhöt olla sekaisin. Muistutetaanpas heitä taas siitä, että ExxonMobil maksaa IPCC:n vastaisista "tutkimuksista" niitä tehtaileville "tutkijoille" 10 000 dollarin palkkion, plus tietenkin myös matkakorvaukset ja muut kulut:
http://www.guardian.co.uk/environment/2007/feb/02/frontpagenews.climatechange
"Scientists and economists have been offered $10,000 each by a lobby group funded by one of the world's largest oil companies to undermine a major climate change report due to be published today. - Letters sent by the American Enterprise Institute (AEI), an ExxonMobil-funded thinktank with close links to the Bush administration, offered the payments for articles that emphasise the shortcomings of a report from the UN's Intergovernmental Panel on Climate Change (IPCC). - Travel expenses and additional payments were also offered."
Mitäs hörhöt tähän sanotte? Vieläkö pidätte kaikkia IPCC:n ja tieteen vastaisia "tutkimuksia" kovinkin rehellisinä ja luotettavina?
En todellakaan, sensijaan pidän lähes kaikkia IPCC:n "tutkimuksia" kovinkin epärehellisinä ja -luotettavina.
Eikös tuossa talvella tullut esiin niitä meilejä, joita BP:n johto oli lähetellyt YK:n ilmastopanelia koskien? Ja niissähän todettiin, että öljypomot tukevat IPCC:tä muutamilla miljoonilla. Ja taisi olla BP yksi. Ja mitäs se ilmastopanelin tukija on siellä Meksikon lahdella tehnytkään?
http://nofrakkingconsensus.blogspot.com/2010/06/bp-greenpeace-big-oil-jackpot.html
Onko liian vaikeeta jymmartaa?????