Viimeisessä Tekniikan Maailmassa on vertailtu 20 autoa radalla.
Mikähän liene syy, ettei Subaru WRX STI ollut mukana, vaikka
sillä on ajettu vastikään rataennätys Nurburgingillä. Lienekö
ollut ovia liikaa tai sitten vetäviä pyöriä? No eipä innosta liiemmalti
tutkimaan vastausta tekstistäkään.
TM:n jutut ovat hyvää vauhtia menossa PuuCee lukemisen tasolle
autotesteissäkin. Rengastesteille nauraminen onkin jo taattua
kansan huvia.
Saas nähdä kuinka TM selittää Auto Motor & Sportin vertailutestin,
jossa Subaru Legasy voitti selvästi uuden Audi vitosen.
Ratakuskin työkalut
10
193
Vastaukset
- ----
jos et edes vaivautunut kyseistä juttua lukemaan,niin miksi sitten ihmettelet miksi ei valittu subarua testiin,lue se juttu niin ei tarvitse ihmetellä.
Miksi vaivautua kun artikelin lähtökohdat ovat päälaellaan.
Menetti uskottavuudensa jo alkumetreillä.
Saattaapi olla, että viikonlopulla vien lehden mökille ja lupaan
etten pyyhi sillä ennen artikkeliin tutustumista.
- 14+10
ennätys ??
- 14+19
Täpinä kirjoitti:
http://www.subaru.fi/news2010n000112.html
Kierrosennätyksiähän niitä ratatyökaluilla tehdään.neliovisten ennätys.
- Kilu...
Varmaan kuuluisi eri sarjaan kuin mitä TM:ssä oli.
- ..........
Subarujen muotoilu on kuin 90-luvulta. Toimii mutta ei sovi silmään. Subaru vois olla kova sana vaikkapa työkalumarkkinoilla.
- Kilu...
Täpinä kirjoitti:
Miten niin? Olihan siellä nytkin neliovisia useampi mukana
ja tais olla pari nelivetoistakin.on enemmänkin pikkusarjoina tehtyjä, ei se oikein mene tuohon porukkaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1651596
- 104931
- 75743
- 51635
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa16605ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann40547Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..45498Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m158486Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä
Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;188428- 26419