eli levien vähyys vesistöissä, johtuu ilmaston lämpenemisestä. Taas yksi todiste ilmastonmuutoksesta.
http://www.uusisuomi.fi/ymparisto/97744-erikoinen-vesi-ilmio-suomessa-”nauttikaa-nyt”
http://www.uusisuomi.fi/ymparisto/97744-erikoinen-vesi-ilmio-suomessa-”nauttikaa-nyt”
Vastaukset 4
Vanhimmat
Eli siinä taas yksi hyvä asia, minkä AGW tuo muassaan: levät vähenevät! AGW on siunaukseksi luonnolle ja ihmiskunnalle! Sen alkaa näköjään jo hohhelikin ymmärtämään!
HAHHAHHOIJAA!!!
Hyvä hohheli; lisää tällaista positiivista uutisointia AGW:sta!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
että ilmiö ei ole mitenkään yllättävä, vaan noudattaa fysiikanlakeja pilkulleen.
Mutta jos vastauksia haetaan klimologiasta tai muista postmoderneista ympäristötieteistä, näillä tutkijoilla jota niiden parissa puuhastelee on aivan varmaa, että yllättäviä ilmöitä esiintyy vastaisuudessakin,kuin lauantai-iltana kuin varmatkaan numerot jotka unessa nähtiin eivät pidä.
Itselle käy raveissa näin tuon tuostakin kuin varmat hevoset ei pidä kaksarissa. Vaikka tallivihjeen antaja oli varma asiasta ja mustalais asiantuntijat olivat vahvistanet asian, eli asiasta vallitsi konsensus tallialueella ja matemaattiset laskelmat totalisaatori taululla osoittivat asian näin olevan. Niin voidaanko sanoa, että hepposin perustein petsasin vuokrarahat tähän vitun kaakkiin.
Saa alarmistin todistamaan että sinilevän puuttuminen johtuu ilmaston lämpenemisestä.
Jos sinilevää olisi runsaasti, sekin johtuisi ilmaston lämpenemisestä.
Myös normaali sinilevän määrä kertoisi AGW,stä.
On tuo AGW uskonto aika merkillinen.
Tapahtui mitä tahansa, vaikka esim. Hesari olisi myöhässä, sekin johtuisi AGW,stä.
Heppaiset perusteet.
Ei niihin kaakkeihin ole luottaminen.
AGW on saattanut vaikuttaa asiaan, eli ori laukka oli kuumissaan?