JES! JES! JES! JES! Ihanat helteet tulevat takaisin. Tuossapa esimerkiksi Lappeenrannan 10 vuorokauden ennuste.
http://foreca.fi/Finland/Lappeenranta?tenday
Ensi keskiviikolle 35 astetta luvassa. JES! Ihanat helteet palaavat, en tiedä mitään parempaa.
Ne tulevat takaisin!
11
370
Vastaukset
- putkinäkökö
murkku, tai onko sitten mielenterveysongelmia? Kovasti on ainakin suppea sinun maailmankatsomus.
- fmi.fi kertoo totuud
ei todellakaan suomeen.moskovaan ehkä tosin siellä on jo nyt
- Asutko Lapissa??
Vaikkapa tänne Ilmatieteen laitoksen mukaan:
Lahti ma-ke 26.-28.7 30-33 Celsiusta
- Nainen48 w
Meitä on ENEMMISTÖ jotka emme halua missään nimessä noita helvetillisiä helteitä takaisin, mutta näemmä paskat palaavat etenkin tänne Kaakkois-suomeen. Mitään ei jaksa yli 30 asteessa, nukkua ei voi kuumassa makkarissa, ajatus ei pelaa. Elämä pysähtyy täysin makoiluksi tuulettimen ääressä ja se vasta tekee hulluksi. Lenkillekään ei voi mennä, kuin ehkä aamukahdeksalta. Minä vihaan Suomen kesää.
- salli mun nauraa
"Meitä on ENEMMISTÖ jotka emme halua missään nimessä noita helvetillisiä helteitä takaisin"
Vai muka enemmistö. Päivän vitsi. Katsopa vaikka tuota äänestystä, niin enemmistö on kyllä helteistä pitäviä.
http://www.iltasanomat.fi/otakantaa/tulos.asp?gid=75298
Suurin osa pitää helteistä, siispä on vain hyvä, että helteet tulevat takaisin. - mie1962
salli mun nauraa kirjoitti:
"Meitä on ENEMMISTÖ jotka emme halua missään nimessä noita helvetillisiä helteitä takaisin"
Vai muka enemmistö. Päivän vitsi. Katsopa vaikka tuota äänestystä, niin enemmistö on kyllä helteistä pitäviä.
http://www.iltasanomat.fi/otakantaa/tulos.asp?gid=75298
Suurin osa pitää helteistä, siispä on vain hyvä, että helteet tulevat takaisin.tuollainen Ilta-Sanomien. Siihen vastaavat ne jotka lukevat lehteä netistä, ei ole kattava otos Suomen kansasta. Olen jutellut kymmenien eri-ikäisten, eri tilanteissa olevien kanssa ja kukaan ei pidä helteistä, kaikki toivovat sellaista 20-22 asteen kesäsäätä ja pilvipoutaa. Eihän tuollaisissa yli 26 asteen lämpötiloissa saa nukuttua, tekee ihmisen hitaaksi ja flegmaattiseksi, tuskallista hengittää, ei voi lenkkeillä yms. ja on monille vaarallista, jos on perussairauksia tai on vanhus tai pikkulapsi. Ei ole mitään järkeä näissä nykykeleissä. Syksy saisi tulla pian ja viileät yöt ja päivät.
- seli seli
mie1962 kirjoitti:
tuollainen Ilta-Sanomien. Siihen vastaavat ne jotka lukevat lehteä netistä, ei ole kattava otos Suomen kansasta. Olen jutellut kymmenien eri-ikäisten, eri tilanteissa olevien kanssa ja kukaan ei pidä helteistä, kaikki toivovat sellaista 20-22 asteen kesäsäätä ja pilvipoutaa. Eihän tuollaisissa yli 26 asteen lämpötiloissa saa nukuttua, tekee ihmisen hitaaksi ja flegmaattiseksi, tuskallista hengittää, ei voi lenkkeillä yms. ja on monille vaarallista, jos on perussairauksia tai on vanhus tai pikkulapsi. Ei ole mitään järkeä näissä nykykeleissä. Syksy saisi tulla pian ja viileät yöt ja päivät.
Minäkin olen jutellut kymmenien eri-ikäisten ihmisten kanssa ja kaikki sanoivat pitävänsä helteistä. Enemmän minä uskon Ilta-Sanomia, jota lukee päivittäin hyvin moni suomalainen, kuin jotain Suomi24:n sääpalstaa, joihin ovat valikoituneet ihmiset, jotka eivät pidä helteistä.
- Lolmikäpentu
Tää on varmaan vasta ala-asteelta päässyt lapsi, koska ei käy töissä
- Eelis p.
Ootko koskaan kuullut kesälomista?
- rouva -71
kommentti. On kuule kiva viettää nyt kesälomaa, ilmoja riittää ensi viikollekin. Myös töissä oli helteiden aikaan mukavaa
osittain hyvän ilmastoinnin ansiosta.
Helteistä valittajat ovat ilmeisesti joko a) ruumiillisen työn tekijöitä, b) asuvat ahtaasti, esim. kerrostalossa yksiössään. Läpivetoa ei voi laittaa tai ilmastointia ei ole. c) ylipainoisia. Ei jakseta mennä esim. uimaan, joka virkistää mukavasti. rouva -71 kirjoitti:
kommentti. On kuule kiva viettää nyt kesälomaa, ilmoja riittää ensi viikollekin. Myös töissä oli helteiden aikaan mukavaa
osittain hyvän ilmastoinnin ansiosta.
Helteistä valittajat ovat ilmeisesti joko a) ruumiillisen työn tekijöitä, b) asuvat ahtaasti, esim. kerrostalossa yksiössään. Läpivetoa ei voi laittaa tai ilmastointia ei ole. c) ylipainoisia. Ei jakseta mennä esim. uimaan, joka virkistää mukavasti.kyllä mun tuttavapiirissä ainakin enemmistö pitää helteistä, kuten itsekin! Mitään parempaa en tiedä kuin ihana helle!!!
Samaa mieltä sun kanssa noista helteistä valittajista.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2704683Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1343040Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit442857Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k292841Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?761791Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1061654Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281521- 601419
- 951292
Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2151180