Tässä on suhteellisen tuoretta puhetta aiheesta.
http://wallstreetpit.com/32342-co2-negated-as-cause-of-global-warming
http://wallstreetpit.com/32342-co2-negated-as-cause-of-global-warming
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Ja tuossa voi tutustua kyseisen hörhöilyn raapustajaan, ei minkäänlaista ilmastotieteen tai minkään muunkaan tieteenalan koulutusta eikä pätevyyttä:
http://wallstreetpit.com/author/duncan-davidson/
Voitko taas kertoa mikä sinun tieteellinen koulutuksesi olikaan? Millainen ilmastotieteilijä sinä olet?
Jos en väärin muista, et koskaan ole uskaltanut kertoa omaa koulustasi, vaikka olet sitä muilta tivannutkin. Kun nyt taas lyttäät jonkin tällä perusteella, voisit ihan reippaasti kertoa omat tieteelliset tutkintosi. Laita vaikka linkki tieteellisiin julkaisuihisi, niin voimme niiden perusteella arvioida millainen ilmastoauktoriteetti olet. Kiitos jo etukäteen.
Ja tuossa voi tutustua IPCC:n puheenjohtajan ammattiin; ei minkäänlaista ilmastotieteen tai minkään muunkaan tieteenalan koulutusta eikä pätevyyttä: http://www.plotnek.com/robert/images/Robert_Plotnek_the_Engine_Driver.jpg
Miksi minulla pitäisi olla jokin tieteellinen koulutus? Enhän mihä intä täällä tiedettä vastaan. Sinä intät, kuten myös tuo linkisi raapustaja.
Kai sinäkin pelle ymmärrät edes sen, että esimerkiksi nissanintuunajalla ei riitä sen enempää koulutus kuin pätevyys kuin uskottavuuskaan kumoamaan ilmastotieteen tosiasioita?
Miksi retard et keksi omaa nimimerkkiä?
Miksi sinä puolestasi keksit itsellesi niin monta nimimerkkiä? Mikset käytä vain yhtä?
Miksi sinä olet mm.
-huohh...
-muki2
-jöns
-wtrbwtrb
-ssivistäjä
-jne, jne?
Ja mikään niistä ei ole edes kovin nokkela.
MIksi sinä sitten haluat olla huohh...?
Ehkäpä en voi käyttää yhtä nimimerkkiä siksi, että sinä nikkivaras-retard aloitit reilu vuosi sitten lapsellisen toisten nikkien varastelun ja apinoinnin.
Ehkä voisit yrittää keksiä jonkin yhden nimimerkin ja rekisteröidä sen. Sen jälkeen voisimme laatia tilastoja sinun päivittäisten kirjoitustesi määristä.
Ai niin; mutta sehän onkin syy moniin nimimerkkeihin: "jälkien peittäminen"
Miksi olet noin tyhmä ja lapsellinen pelle retard?
Ihan vaan vielä tiedoksi retardille, että en ole kertaakaan kirjoittanut tälle palstalle nimimerkeillä muki2, jöns, wtrbwtrb ja ssivistäjä.
Miksi olet tyhjätasku ja pummi? Etkö saa töitä vai?
tosin viherliike laittaa tämän elämässään saama puolelle jääneen ressukan päivystämään tätä palstaa, jonka hän kyllä hoitaa hyvin, mutta itse tajuamattaan hyvin naurunalaisena.
Aivan,se oli mm.eveqrvqevr:"...Kasvihuoneilmiö tasoittaa lämpötilanvaihteluja ja kasvihuoneilmiön voimistuminen kasvattaa keskilämpötiloja. Eli kesät viilenevät esimerkiksi 2 astetta ja talvet lämpenevät 3 astetta, josta saadaan se koko vuoden 1 asteen lämpeneminen..."
(http://keskustelu.suomi24.fi/listmessage/6313847/33142299 )
No eihän se noin mene. AGW kylmentää talvia ja kuumentaa kesiä...ainaki tällähetkellä...
Täyttypä sitte ruveta kirjoittelemaan sen mukaan.Vaihdea taas mieltä kun ilmat muuttuvat.
Hohhoijaa.Pari vuotta sitten oltiin tuota mieltä!