Jos denialistit osaisivat hävetä

Niin ne häpeäisivät eivätkä kehtaisi enää koskaan kirjoitella tolkutonta paskaansa ilmastopalstalle.

Mutta eihän ne osaa. Ne ovat kuin pulu shakinpelaajana; kaataa nappulat, paskantaa laudalle ja luulee vielä voittaneensa.
397
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

''ei-denialistit'' ovat sitten käyttäytyneet asiallisesti ja kehittävää keskustelua hyödyntävällä tavalla tällä palstalla?
Älä kuule viitti.

Äänestä

kirjoitus VASTAKARVALTA . Kuinkakohan moni on jo kuullut tämän "pulu vertauksen " tuhat kertaa . Tämäkin viestin tarkoitus on vain se , että VASTAKARVA halusi kirjoittaa tämä pulu vertauksen tälle palstalle , kuin se on hänen mielestään niin nokkela.
.
Häpeä huoran penikka

Äänestä
  • Aloittaja

    Denialisti ei ole itse kokonaan syyllinen tilaansa. Sen lisäksi että isi päästi puolet kusta joukkoon, elintarvikkeiden lisäaineilla on osuutensa denialistiksi muuttumiseen:

    ” FDA (US Food and Drug Administration, joka on vastuussa elintarvike- ja lääketurvallisuudesta) on listannut aspartaamille 92 erilaista haitta- ja sivuvaikutusta. Näihin kuuluvat mm. diabetes, hypoglykemia, ylipaino, näön ja kuulon menetys, tinnitus, epilepsia, migreeni, paresthesia, puhevaikeudet, muistinmenetys, krampit, rytmihäiriöt, vaikea masennus, ahdistustilat, persoonallisuuden muutokset, unettomuus, fobiat, takykardia, korkea verenpaine, allergiat, astma, kaljuuntuminen, jatkuva nälän ja janon tunne, makeanhimo, infektioalttius, hyperaktiivisuus lapsissa, aggresiivisuus, itsemurhataipumukset, aivovauriot… (3)(4)”

    Denialistista takaisin älykkääksi muuttuminen ei valitettavasti ole mahdollista. Aivovaurio on pysyvää laatua.

    http://riikkasoyring.blogit.uusisuomi.fi/2010/08/07/kevyt-tuotteet-lihottavat/

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


o.j.a kirjoitti:

Niin ne häpeäisivät eivätkä kehtaisi enää koskaan kirjoitella tolkutonta paskaansa ilmastopalstalle.

Mutta eihän ne osaa. Ne ovat kuin pulu shakinpelaajana; kaataa nappulat, paskantaa laudalle ja luulee vielä voittaneensa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu