Pakistan uppoaa

AGW:n yksi ilmenemismuoto, supertulvat, ovat heittäneet Pakistanin historian pahimmassa tulvakatastrofissa jo 5 miljoonaa ihmistä kodittomiksi, ja kaatosateet jatkuvat.

Tyypillistä AGW-tuhoa, kuumuus, supermonsuunit, palot, kuten tiedätte.

Saatiinpa Suomiparasakin maistaa mitä tuleman pitää, vaikkapa tappava heinäkuumuus tai myrskyrynnäköt. AGW rankaisee jo pohjan perilläkin.
10338
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Taas kauhua ja sortoa julistava AGW halusi omia tuhon itselleen, mutta syyt oli taas muualla http://www.hs.fi/ulkomaat/artikkeli/Tutkija Pakistanin tulvat saattavat johtua patoamisesta/1135259505390

Äänestä

Ääri - ilmiöt lisääntyvät, se on selvä todiste AWG:stä.

AWG varmistuu todeksi kun ääri - ilmiöistä se äärimmäinen toteutuu eli helvetti jäätyy.

Siihen asti aion ainakin itse ottaa ihan rauhallisesti....

Äänestä

todiste ilmaston lämpenemisestä.
Onko Suomen ennätyspakkaset viime ja ensitalvena todiste AGW,stä
AGW on vain todiste ilmastoalarmistien typeryydestä.
Onko talvi ja kesä todiste ilmaston lämpenemisestä.
Miksi ilmasto on kylmennyt ja uutisoidaan valheellisesti lämpenemisestä.

Lukekaan vaan matraanne ilmastohihhulit, pelinne on menetetty.

Viimeinen oljenkorsi on menetetty kun on todistettu että ainut nouseva lämpötilatrendi
perustuu virheelliseen satelliittidataan. Ja Hansenin puolivillaisiin playstation mallinnuksiin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


agw iskee kirjoitti:

AGW:n yksi ilmenemismuoto, supertulvat, ovat heittäneet Pakistanin historian pahimmassa tulvakatastrofissa jo 5 miljoonaa ihmistä kodittomiksi, ja kaatosateet jatkuvat.

Tyypillistä AGW-tuhoa, kuumuus, supermonsuunit, palot, kuten tiedätte.

Saatiinpa Suomiparasakin maistaa mitä tuleman pitää, vaikkapa tappava heinäkuumuus tai myrskyrynnäköt. AGW rankaisee jo pohjan perilläkin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu