Seksiä äkkiä(kö)?

Dream world

En tiedä, josko tämä on oikea palsta aiheelleni, mutta ainakin sinkku olen itse, 25-v. nainen sellainen. Lyhyehköjä seurustelusuhteita on muutama takana. Suurimmaksi osaksi näillä ihmissuhdemarkkinoilla olen törmännyt sellaiseen asiaan, että loppujen lopuksi mies on vain seksin perässä, vaikka alussa muunlaista kuvaa olisi itsestään antanut. Vai ajattelenko itse jotenkin "vanhanaikaisesti", että tahdon tutustua ensin ihmiseen muutenkin kuin hyppäämällä miltei heti sänkyyn? Eikö sillä, että oppii tuntemaan toisen sisintä ole mitään väliä, ehkä jopa vähän luottamaan? Varsinkin, kun nykyään monilla on tapana hyppiä sängystä toiseen. Maailma on nykyään niin tehokas joka lähtöön, että ilmeisesti ihmissuhteissakin pitää saada aikaan mahdollisimman paljon vähällä vaivalla?

Sanokaa, miehet tai miksei naisetkin, onko todella niin ,että jo parin kolmen tapaamisen jälkeen, (missä ajassa ei ainakaan omasta mielestäni saa kuin pintaraapaisun toisesta ihmisestä) on jo seksin vuoro? Ja toki minulla itsellänikin on himot ja halut, mutta en kuitenkaan ole suht uudelle tuttavuudelle heti kertomassa kuinka panettaa,vaikka häntä himoitsisinkin.

Kokemuksia, kiitos.
(ajatus ei pysynyt ihan koossa, joten ehkä kaikki ei tullut sanotuksi, mutta kommentoikaa...)

7

248

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • minä-------

      muistan vielä niin hyvin kun sellaisena 20 vuotiaana olin ikäiseni ihan hyvän näköisen naisen kanssa hänen kämpillään sängyssä ja hän teki kyllä monenlaisia vihjailuja siitä miten hän olisi halunnut kanssan muutakin kuin vain maata ja ihailla naamatauluan, ehdottipa vielä lapsenkin hankkimista. No minä näihin juttuihin vaan suhtauduin tuolloin pidättyvästi yhtäältä siksi kun ajattelin että minulle käy samalla tavalla kuin tiesin faijalleni käyneen samoilla seuduilla jossa tuo nainen asui(faijani oli tullut isäksi, ja hänet sellaiseksi oikeudessa tuomittiin vaikka hän kiistikin asian), ja toisaalta siksi kun katsoin työurani olevan tuolloin vielä ihan auki.
      Arvaa vituttaako nyt vanhenevana lapsettomana sinkkumiehenä tuo kun noin näitä asioita nuorena mietein ja priorisoin.

    • Darth

      Kaikki on tiivistettynä otsikkoon. Arvot ohjaavat ihmisen moraalia ja käytöstä. Liberaali yhteiskunta on arvo vapaa ja suosii siten ihmisiä joiden käyttäytymistä arvot rajoittavat mahdollisimman vähän. Arvovapaata ihmistä pidetään nykyaikana suvaitsevana. Arvottomuudesta on tullut suvaitsevaisuuden hyve. Wanhan ajan arvoilla varustettu ihminen koetaan tylsäksi, jäykäksi ja suvaitsevattomaksi. Ihanne ihminen on arvovapaa eksovertti, joka puhuu ja toimii ilman sisäisiä estoja.

    • 15+1

      Kai se on vähän fiiliksistä kiinni. Jos ei seksi tunnu hyvältä ajatukselta vielä kolmen tapaamisen jälkeen niin älä sitten tee sitä.

    • Tuntuvat naiset heti leimaavan luuseriksi, jos ei ole heti valmis seksiin. Ei taida näissä piireissä liikkua naisia, jotka hakevat muuta kuin yhden yön seuraa.

    • käytetty on käytetty

      käytetty nainen joka pihtaa kuin neitsyt ainoaan on lähinnä teeskentelijä.

      • Dream world

        Wlfwd: missä piireissä sitten liikut?
        käytetty on käytetty: eli se "käytetty" nainenko siis teeskentelee, että ei muka halua seksiä? sitäkö ajoit takaa? sinun logiikalla, nainen joka ei ole enää neitsyt, tarkoittaa, että seksiä pitää antaa mahdollisimman pian.


    • Masa4252

      Olen itse 25-vuotias mies, ja ajatukseni ovat hyvin samanlaisia. Itse en heti hyppää sänkyyn ja arvostan naista joka toimii samoin. En osaa mitään määrää sanoa, montako kertaa yleensä olen naisen tavannut ennen seksiä, mutta esim. edellisessä ihmissuhteessani taisimme parikolmeviikkoa tapailla tiiviisti ennen seksiä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mieleni harhailee sinussa

      Uskon että tykkäät minusta. On vain yksi elämä. Silti jään paikoilleni ja odotan että jokin muuttuu. Menin palasiksi, ei
      Tunteet
      8
      1568
    2. Toivotko, että

      hän tulisi juttelemaan sinulle, vai lähestytkö mieluummin itse?
      Ikävä
      89
      1155
    3. Jännitän sinua J mies

      Ei tästä tulee mitään. Tuskin kaikki olis mennyt näin moneen solmuun, jos olis tarkoitettu meidät yhteen.
      Ikävä
      110
      1100
    4. Kuinka kauan kesti että ihastuit

      Kaivattuusi? Jos lasketaan siitä hetkestä alkaen kun näit hänet ensi kerran. Oliko jokin tilanne tai tapahtuma, joka voi
      Ikävä
      51
      953
    5. Olen käyttäytynyt sinua kohtaan väärin toistuvasti

      Puolustuksekseni täytyy sanoa, että ei ole ollut tahallista vaan seurausta harhaisista luuloista ja ajatuksista. Esimerk
      Ikävä
      62
      827
    6. Orpo suunnittelee palestiinalaislasten Suomeen siirtoa

      "Sairaalahoitoa tarvitsevien lasten ottaminen Suomeen on lisäksi selvityksessä, Orpo sanoo. – Jos meillä on mahdolli
      Maailman menoa
      184
      749
    7. Tunneälyä testaamaan!

      Testi pitää sisällään viisi osa-aluetta. Itse sain täydet tuosta ensimmäisestä eli 25/25. Kokonaispistemäärä oli 100/125
      Lesbot
      3
      736
    8. Vaikutat tosi mielenkiintoiselta ja

      paksulta. 😂 m - n
      Ikävä
      81
      725
    9. solmussa solmussa

      Tilanne solmussa. Umpisommussa🫢
      Ikävä
      35
      679
    10. Saanko mies tulla sun kainaloon nukkumaan?

      En saa unta kun mietin sua❤️ Saako tulla sun viereen ja käpertyä sun kainaloon?
      Ikävä
      42
      633
    Aihe