murkkuja paahdettuna

nf0å

3

459

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Teppo,moi!

      Teppo innovoi aivan uuden herkun kaiffareilleen illanistujaisiin 10 000 neliön luxusterassilla stadin kattojen yläpuolella. Stadin kundi hieman siivoili 150 neliön keittiössään ja löysi mukavan kokoisia litteähköjä herkullisen näköisiä veitikoita nimeltään "Animalia athropoda insecta dictyopetra blattodea, ei siis köyhien suosimaa Blatta germanicaa, ei toki, et sillei. Eihän meidän varakkaiden nurkissa sellaiset sikiä, et sillei!
      Teppo listi kolmetusinaa noita namipaloja ja hieman kuivasi niitä ja sitten stadin ihmejölli sulatti Pandan taloussuklaata ja dippasi nuo makupalat umpisukkeliin suklaaseen ja laittoi ne talouspaperille kovettumaan, et sillei hei!
      Kaiffarit tlivat iltaa istumaan ja avattuamme ensimmäiset lapin kullat Teppo kantoi nuo namupalat umpitiikkisenn kahdekantoista metriä pitkään pöytään ja ilmoitti innovaationsa kaipaavan arvosteluja, et sillei hei!
      Kaiffarit ylistivät kilvan noiden suklaisten makupalojen ohittavan kyynärän mitalla edellesenä iltan maistamansa jättimurkut, johon Teppo leikillisesti huomautti kaiffareillaan olevan ärrävian, eli kaipa Tepon jätti mu..... saattaisi olla parempikin vaihtoehto et sillei hei.
      Teppo muuten myy noita suklaisia paloja haluaville, kilohinta on vain 1247 euroa avl.
      Kyllä Crudoakin nyt harmittaa, siitä Vanhasta kärttyisästä kokista puhumattakaan!

      • ei muuta nytten

        ihmetyttään sen luxusterassin koko, kala ja äyriäispalstalla kerroit sen olevan vaatimattomat 1000 m2, mutta täällä se olikin jo 10 000 m2, olisiko ollut vain painovirhe tai sitten langattomassa jokin häiriö.


      • Teppo,moi!
        ei muuta nytten kirjoitti:

        ihmetyttään sen luxusterassin koko, kala ja äyriäispalstalla kerroit sen olevan vaatimattomat 1000 m2, mutta täällä se olikin jo 10 000 m2, olisiko ollut vain painovirhe tai sitten langattomassa jokin häiriö.

        Hieman suurpiirteinen, terassi on milloin mitäkin, mutta takuulla stadin avarin, et sillei!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mistä puhuitte viimeksi kun näitte

      Kerro yksi aiheista
      Ikävä
      83
      6189
    2. ROTAT VALTAAVAT ALUEITA

      Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj
      Äänekoski
      50
      4244
    3. Olenko saanut sinut koukkuun?

      Hyvä. Rakastan sua.
      Ikävä
      131
      4051
    4. Se on hyvästi

      Toivottavasti ei tavata.
      Ikävä
      73
      4001
    5. Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan

      Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️
      Ikävä
      26
      3008
    6. 41
      2735
    7. Alavuden sairaala

      Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan
      Ähtäri
      7
      2627
    8. Sisäsiittosuus

      Tämän kevään ylioppilaista 90% oli sama sukunimi?
      Suomussalmi
      29
      2306
    9. Kerro todelliset motiivit

      kaivattuasi kohtaan?
      Ikävä
      204
      2151
    10. Reuters: Ukraina on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan. Jopa 40 konetta vahingoittunut

      Ukrainan turvallisuuspalvelu SBU on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan, kertoo Reuters. Uutistoimiston läh
      NATO
      456
      1884
    Aihe