G: Candyking vai Karkkikatu?

galluppoija

Kumpaa suosit? Itse tykkään enemmän Karkkikadun valikoimasta, vaikken muuten citymarketeista hirveästi perusta.

10

2342

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • irtsari-illi

      Karkkikatu on OK mutta joitain Candy Kingissä olevia tuotteita taas ei ole siellä! Ja sama toisinpäin.. Eli kyllä jos meinaa irtsareita vetää oikein kunnolla niin pitää päästä molempiin paikkoihin shoppaileen.. ;) Ei sitten jää mikään puuttumaan.

      • karkkitori on paras

        Irtokarkit pitää hakea karkkitorilta tai makuunista niin saa ison pussillisen hyviä karkkeja (peace-lätkiä, salmiakkirinkeleitä, kirpeitä kiinalaisia yms). Karkkitorilla on vain pari kohtalaisen hyvää karkkia eikä jaksa 20 sentin pienen pussin takia vaivautua, ja candy kingissä ei yhtään mitään paitsi mauttomia lössykkämoskakarkkeja.


    • tardevil

      Karkkikatu vie. Tervapirut on parhaita irtokarkkeja mitä on.

    • EN JAKSA ENÄÄ

      Omasta mielestäni kyllä Candy Kingillä on parempi valikoima mutta makuasiahan tuo on.

      • mieewain

        Laadukkaammilta tuntuvat ja usein tarjouksessa.


    • makuri

      Candyking ja karkkikatu ,molemma yhtä hyvii :)

    • dklöödjfasldfjk

      Ihan sama, kunhan myyvät Pandan Palleroita. Toistaiseksi olen löytänyt niitä vain S-Marketista... En kyllä kiinnittänyt huomiota oliko Candyking vai Karkkikatu, sillä välikäkö tuolla???

    • Tainamari

      Riippuu kai vähän missä jompi kumpi on paremmin edustettuna. Meidän kaupungista saa isoista kaupoista tuota Candy Kingiä ja silloin on hyllymetreittäin tavaraa ja tosi pehmoista ja tuoretta, kun vaihtuvuus on kova. Mutta jossain pikkukaupoissa ja robin hoodeissa on karkkikatua. Nehän on kivikovia ja vanhoja, eikä ole kuin pari hyllymetriä. Joskus olen ostanut vahingossa karkkikatua ja kauhea pettymyshän ne on olleet, hyvä kun hampaat ei ole katkeilleet.

    • Eihyväjuttu

      Karkkikatu huijaa hinnoissa.
      Irtokarkit oli 1,99/kg ja ostin tosi vähän ja hinta oli melkein 4 €.
      Ostan aina suunnilleen samoja ja saman verran ja esim K kaupassa hinta on ollu n 1,50€

      • Anonyymi

        Missä noin halvalla on myyty puoli vuotta sitten? Olisiko ollut kuitenkin 7,99 e/kg ?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kerro kiva muisto

      Kaivatustasi
      Ikävä
      94
      1763
    2. Sinkkujen kommentti järkyttävään raiskaukseen

      Mikä on kommenttisi tähän järkyttävään raiskaukseen? https://www.is.fi/uutiset/art-2000011204617.html Malmin kohuttu sa
      Sinkut
      358
      1179
    3. Susanna Laine, 43, pohtii tätä muutosta itsessään iän karttuessa: "En tiedä, onko se vähän ikäjuttu"

      Susanna Laine on kyllä nainen paikallaan Farmi-juontajana ja myös Tähdet, tähdet -juontajana, eikös vaan! Lue Susanna
      Suomalaiset julkkikset
      18
      1178
    4. Mikä on horoskooppisi?

      Entä tiedätkö kaivattusi?
      Ikävä
      96
      1038
    5. Onks se väärin jos

      Tutustuttaisiin edes vähän enemmän?
      Ikävä
      62
      833
    6. Vanhemmalle naiselle

      Kirjoitan tällä vanhalla otsikolla vaikka se joku toinen anonyymi naisen kaipaaja innostuukin tästä ja käyttää taas sam
      Ikävä
      36
      811
    7. Hyvää yötä

      Söpöstelen kaivattuni kanssa haaveissani. Halaan tyynyä ja leikin että hän on tässä ihan kiinni. *olet ajatuksissani
      Tunteet
      6
      754
    8. Mitä meidän välillä

      Tulee tapahtumaan? Sinusta paljon kiinni
      Ikävä
      46
      706
    9. Lapuan liike nyt! rähinöimässä Tampereella

      Avoimen rasistisen ja fasistisen sinimustan liikkeen poprukat riehuvat Tampereella parasta aikaa.
      Maailman menoa
      132
      698
    10. En vaan ymmärrä

      Sinulla on hyvä puoliso, perhe, periaatteessa kaikki palikat kohdillaan. En ymmärrä, miksi haluat vaarantaa sen. Minulla
      Ikävä
      42
      680
    Aihe