Kumpaa suosit? Itse tykkään enemmän Karkkikadun valikoimasta, vaikken muuten citymarketeista hirveästi perusta.
G: Candyking vai Karkkikatu?
10
2501
Vastaukset
- irtsari-illi
Karkkikatu on OK mutta joitain Candy Kingissä olevia tuotteita taas ei ole siellä! Ja sama toisinpäin.. Eli kyllä jos meinaa irtsareita vetää oikein kunnolla niin pitää päästä molempiin paikkoihin shoppaileen.. ;) Ei sitten jää mikään puuttumaan.
- karkkitori on paras
Irtokarkit pitää hakea karkkitorilta tai makuunista niin saa ison pussillisen hyviä karkkeja (peace-lätkiä, salmiakkirinkeleitä, kirpeitä kiinalaisia yms). Karkkitorilla on vain pari kohtalaisen hyvää karkkia eikä jaksa 20 sentin pienen pussin takia vaivautua, ja candy kingissä ei yhtään mitään paitsi mauttomia lössykkämoskakarkkeja.
- tardevil
Karkkikatu vie. Tervapirut on parhaita irtokarkkeja mitä on.
- EN JAKSA ENÄÄ
Omasta mielestäni kyllä Candy Kingillä on parempi valikoima mutta makuasiahan tuo on.
- mieewain
Laadukkaammilta tuntuvat ja usein tarjouksessa.
- makuri
Candyking ja karkkikatu ,molemma yhtä hyvii :)
- dklöödjfasldfjk
Ihan sama, kunhan myyvät Pandan Palleroita. Toistaiseksi olen löytänyt niitä vain S-Marketista... En kyllä kiinnittänyt huomiota oliko Candyking vai Karkkikatu, sillä välikäkö tuolla???
- Tainamari
Riippuu kai vähän missä jompi kumpi on paremmin edustettuna. Meidän kaupungista saa isoista kaupoista tuota Candy Kingiä ja silloin on hyllymetreittäin tavaraa ja tosi pehmoista ja tuoretta, kun vaihtuvuus on kova. Mutta jossain pikkukaupoissa ja robin hoodeissa on karkkikatua. Nehän on kivikovia ja vanhoja, eikä ole kuin pari hyllymetriä. Joskus olen ostanut vahingossa karkkikatua ja kauhea pettymyshän ne on olleet, hyvä kun hampaat ei ole katkeilleet.
- Eihyväjuttu
Karkkikatu huijaa hinnoissa.
Irtokarkit oli 1,99/kg ja ostin tosi vähän ja hinta oli melkein 4 €.
Ostan aina suunnilleen samoja ja saman verran ja esim K kaupassa hinta on ollu n 1,50€- Anonyymi
Missä noin halvalla on myyty puoli vuotta sitten? Olisiko ollut kuitenkin 7,99 e/kg ?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi455643Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan
Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan3165471Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia
ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä934681Riikka Purra: "Kokoomus haluaa leikata pienituloisten etuuksista - Se ei meille käy"
Näin vakuutti persujen Purra edellisten eduskunta vaalien alla,. https://www.ku.fi/artikkeli/4910942-kun-uudessa-videos692511Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.
Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y92176Sandels tölkin hinta nousi 1,29 eurosta 1,32 euroon
Mitähän järkeä valtiolla on verottaa tuotakin elintarviketta niin kovasti, että on järkevämpää käydä hakemassa ulkomailt541945Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!
Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva181918Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin
🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu351883Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?
Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont331833Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä
Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi841762