Plagiarismiväitteitä tutkitaan

George Mason University tutkii tilastotieteilijää vastaan esitettyjä plagiarismiväitteitä:

"University investigating prominent climate science critic"

http://content.usatoday.com/communities/sciencefair/post/2010/10/wegman-plagiarism-investigation-/1
1105
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Niin että ei riittänyt että ne kaikki käytti the one tree Mannin dataa, piti tekstikin kopioida,
nooh kyllähän nuilla tutkimuksien toisinnoilla helppo esikuviaan todistella kun ei oo muuta eroa kuin allekirjoitus.

Kunnia sille jolle kunnia kuuluu, plagiointisyytteen myötä Mann on saamassa yksinoikeuden väärennökseensä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


......... kirjoitti:

George Mason University tutkii tilastotieteilijää vastaan esitettyjä plagiarismiväitteitä:

"University investigating prominent climate science critic"

http://content.usatoday.com/communities/sciencefair/post/2010/10/wegman-plagiarism-investigation-/1

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu