Jaaha, se on lumiraja jo Tampereella

Kovaa lämpenemistä, sataa pian ensilumen jo elokuulla.
5126
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

joo haistakaa uittu vaan kaikki ilmastonmuutosta hidastavat pashiaiset

jos kerrankin olisi mahdollista suomen paskan ilmaston edes hiukan lämmetä

niin nämä villapaitakukkahatut pyrkivät heti pilaamaan kaiken

Äänestä
  • Katsokaa ennustuksia ensi viikolle ja siitä eteenpäin. Yli 10 mennään Lapissa ja etelässä 15 astetta rikki.

    Kuumempaa kuin koskaan tulossa.

    Nautikaa nyt siitä lumesta mitä on. Lisää tuskin tulee.

    Äänestä

  • hikiey kirjoitti:

    Katsokaa ennustuksia ensi viikolle ja siitä eteenpäin. Yli 10 mennään Lapissa ja etelässä 15 astetta rikki.

    Kuumempaa kuin koskaan tulossa.

    Nautikaa nyt siitä lumesta mitä on. Lisää tuskin tulee.

    Noihin lämpötiloihin mennään vauin AGW-miehen märissä unissa.
    Rovaniemi on Lapin portti!
    http://foreca.fi/Finland/Rovaniemi?tenday

    Äänestä

Puissa on vielä lehdet ja jo pukkaa lunta. Mihin saa maksaa?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


; kirjoitti:

Kovaa lämpenemistä, sataa pian ensilumen jo elokuulla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu