Ennätyskylmää ensviikolla?

Luvassa, siinä Al Goren nokkakin kutasee jäähän?
Pahoin pelkään että tosi on edessä, täytyy alarmistien virittää pleikkareitaan torjuakseen
mahdollisen pakkasherran hyökkäyksen.
Jotenkin tuntuu että luonto tekee työtään ilmastohourimoinnin lopettamiseksi.
http://wattsupwiththat.com/2010/11/18/extreme-cold-expected-during-the-next-week/

Lenseä talvi olisi kivempi ette maakellari Savitaipaleella mene liian kylmäksi.
Maine menisi koska olen itse rakentanut sen alusta loppuun.
13173
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

================

Al Core ”syndrooma” tapahtuu jo liian usein, että sitä voisi pitää sattumana.

Kun Al Gore, Nobelilla palkittu tunnettu ilmastokatastrofista varoittaja, piti puhetta tammikuussa 2004 New Yorkissa maapallon ilmaston lämpenemisestä, mitattiin siellä samana päivänä uusi kylmyysennätys.

Samana vuonna, kun Gore piti suuren puheen Bostonissa, siellä oli kylmin päivä, mitä Bostonissa on koettu vuoden 1957 jälkeen.

Marraskuussa 2006 Gore esiintyi Australiassa. Satoi lunta australialaisesta alkukesästä huolimatta. Ilmastosensaatio!

2007 maaliskuussa Al Goren puhe laukaisi Washingtonissa äärimmäisen lumimyrskyn ja Kongressi keskeytti ilmastonmuutosta koskevan lain käsittelyn.

Goren Lontoon vierailun aikana satoi myös Lontoossa lunta, ensi kertaa lokakuussa sitten vuoden 1922.

Kun Gore esiintyi 2007 Harvardissa, oli siellä kylmin lokakuun päivä jopa 125 vuoteen.

2008 Gore vieraili Milanossa pakkasennätys mukanaan.

Kun Gore matkasi lämpenemisen vastaiseen ilmastokonferenssiin Peruun, siellä koettiin paleltumiskuolemia. Toukokuussa päiväntasaajalla!
Entä Köpis?

Äänestä

Siinä on alarmisteille taas ihmeteltävää kun kova pakkanen paukkuu jo marraskuussa... hei eihän tää pitänyt olla enää mahdollista? Kunnon talvien piti jäädä agw-historiaan ja Suomeen tulla keski-euroopan ilmasto? Helvetti vaadin lämmintä, te lupasitte!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Sähköteurastaja kirjoitti:

Luvassa, siinä Al Goren nokkakin kutasee jäähän?
Pahoin pelkään että tosi on edessä, täytyy alarmistien virittää pleikkareitaan torjuakseen
mahdollisen pakkasherran hyökkäyksen.
Jotenkin tuntuu että luonto tekee työtään ilmastohourimoinnin lopettamiseksi.
http://wattsupwiththat.com/2010/11/18/extreme-cold-expected-during-the-next-week/

Lenseä talvi olisi kivempi ette maakellari Savitaipaleella mene liian kylmäksi.
Maine menisi koska olen itse rakentanut sen alusta loppuun.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu