Fazerin törkeä Geisha Harmony-suklaalevy!

suklaahirviö

Tahdotko suklaasi tavanomaisena mutta sitäkin KALLIIMPANA? Jos näin on, niin suosittelen lämpimästi Fazerin uutta Geisha Harmony-suklaalevyä. Levy on 112 gramman painoinen pläjäys tavallistakin tavallisempaa Fazun maitosuklaata ja ah niin yllätyksetöntä geishamaista täytettä!

On se kumma kun pitää tehdä näitä uusia "versioita" vanhoista herkuista. Ja erityisesti rahastaa niillä.. törkeästi! Tuossa Harmony-levyssä m i k ä ä n ei oikeuta lähes kolmen euron hintalappua! Kyllä kuluttajaa nyt vedetään nenästä oikein kunnolla.

Olin hölmö ja ostin.. varoitanpa vaan muita! Onko Fazu pitkään aikaan tehnyt mitään todella uutta ja hyvää? Olisi kiva tietää. Uusi versio Tuplasta (Shuffle-vohveliversio) on ihan OK, muttei se säväytä kuten Maraboun Sensations-levyt, jotka oikeasti ovat hyviä ja uutuusideoita. On kuin Fazu tyytyisi kauheasti vain näihin wanhoihin klassikoihin ja niiden 'uutuus'versioihin.

Nytkin on sanottava, että perinteinen geisha pesee 6-0 sekä dreamy caramel-version että tämän Harmony-levyn. En ole Harmony-rasiaa syönyt, mutta toivotaan että edes se on parempaa ja KORKEAN hintansa väärti! :(

En enää oikein tahdo ostaa Fazerilta paljon mitään, alkaa oikeasti harmittaa sen lafkan touhut. Wienernougat-rasian tosin ostin joku aika sitten.

Niin, eli ei kannata ostaa tuota pikkulevyä Geisha Harmonyä, ellei halua pettyä. Osta tavis Geisha-patukka, niin menee paremmin.

4

1267

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • valloni

      Olen ulkosuomalainen ja saan kyllästymiseen asti jo olla lähettelemässä sukulaisille ja ystäville paikallisia suklaita. Suomalaiset eivät osaa tehdä suklaata ja se pitää vain hyväksyä.

    • Näin on

      on Leafin tekemä, ei Fazerin.

      • Aakkonen-kaakkonen

        tehdään jossain fuc*n Espanjassa.. Leaf ei todellakaan ole mikään suklaan valmistaja!
        Mut muut karkit menee ohi Fasun menne-tullen!


    • Suklaa avaruus

      Jouluna tulee ostettua näitä Fazerin Geisha makeisbokseja.
      Niitä saa 3 kpl n.8 eurolla ja yksi suklaaboksi painaa n.350g.
      Nämä Geisha boksin suklaa on tosi hyvää ja kannattaa ostaa ennemmin näitä, kuin patukoita.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mistä puhuitte viimeksi kun näitte

      Kerro yksi aiheista
      Ikävä
      107
      7793
    2. 113
      6064
    3. Se on hyvästi

      Toivottavasti ei tavata.
      Ikävä
      83
      5197
    4. Olenko saanut sinut koukkuun?

      Hyvä. Rakastan sua.
      Ikävä
      139
      4556
    5. Alavuden sairaala

      Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan
      Ähtäri
      11
      3230
    6. Sisäsiittosuus

      Tämän kevään ylioppilaista 90% oli sama sukunimi?
      Suomussalmi
      62
      3024
    7. Miksi sä valitsit

      Juuri minut sieltä?
      Ikävä
      58
      2948
    8. Törkeää toimintaa

      Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818
      Ylivieska
      10
      2454
    9. Kerro nyt rehellisesti fiilikset?

      Rehellinem fiilis
      Suhteet
      61
      2437
    10. Hei........

      Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.
      Ikävä
      56
      2066
    Aihe