Vapiskaa hullut!
9
291
Vastaukset
Riippumatta siitä mitä NASA ilmoittaa, kreationistit kyllä keksivät jonkin syyn jonka perusteella se kaataa evoluutioteorian. Me muut odotamme varsin kiinnostuneina.
Valtaojan haastattelulla. Hän päättelee tutkijoiden nimistä, että kyse olisi Marsista.
- a.
Mutta aivan varma faktahan se on ettei marsista tai kauempaaaan tule löytymään ensimmäistäkään todellista merkkiä elämästä. Jos jotain sellaista uutisoidaan niin kohtasen joku toinen kumoaa.
Näin on ollut evokkiuutisten kanssa aina ja ikuisesti. Siksi tämäkin asia on niin kovin helppoa ennustaa.- 34
Sinun de profundis -presuppositiosi ovat globaalisen famöösejä.
- a.
34 kirjoitti:
Sinun de profundis -presuppositiosi ovat globaalisen famöösejä.
osuneita ettei maailman ymmärtämiseni voi olla kovin väärässä. Onnistun näissä vastaavissa arvioinneissa käytännössä100 %:sesti. Mistä luulet sen johtuvan?
Katsohan vain kuinka Turkana ja Apo tuolla toisessa ketjussa jo hehkuttelevat asian tiimoilta intoa täynnä.
Hölmiäiset. a. kirjoitti:
osuneita ettei maailman ymmärtämiseni voi olla kovin väärässä. Onnistun näissä vastaavissa arvioinneissa käytännössä100 %:sesti. Mistä luulet sen johtuvan?
Katsohan vain kuinka Turkana ja Apo tuolla toisessa ketjussa jo hehkuttelevat asian tiimoilta intoa täynnä.
Hölmiäiset."Mutta minun ennusteeni ovat, ah niin totaalisen oikeaan osuneita ettei maailman ymmärtämiseni voi olla kovin väärässä."
Vale.
"Mistä luulet sen johtuvan?"
Joko omasta psyykestäsi, joka ei näe tappioitaan tai unohtaa ne ja tekemänsä virheet, mahdollisesti jopa alkaa uskoa sepittämiinsä juttuihin. Tai sitten olet trolli.
"Katsohan vain kuinka Turkana ja Apo tuolla toisessa ketjussa jo hehkuttelevat asian tiimoilta intoa täynnä."
Varsin asiallisesta spekuloinnista näyttää olevan kysymys. Kumpikaan ei esimerkiksi näytä uskovan NASA:n tiedotustilaisuuden aiheeksi avaruudesta löytynyttä elämää. Mutta toki sinun on tämäkin asia vääristeltävä, jotta mielesi saa tarvitsemiaan "voittoja".
- kurvinen
Luuletko, että elämä marsissa tai millä tahansa muulla planeetalla olisi kaikkien uskontojen ja uskomusten vastainen? Tai todistus siitä, että maailmaa ja elämää ei olisi luotu? Tai ettei Jumalaa olisi olemassa? Iltalehdestäkö luulit löytäväsi todisteet maailmankatsomuksellesi? Ja kutsut ketä(?) "meitä" hulluiksi...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?
Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,614834Puoluebarometri: Marinin hallituksella 7 parasta mittaustulosta
Orpon hallitusta pitää huonona 2/3 kansalaisista, joka on aika hyvin linjassa hallituspuolueiden yhteenlasketun kannatuk223657Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa
Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/5937699223320- 762232
- 241879
Tekeekö hän
Tekeekö hän sinut h*lluksi ja millä tavalla? Uusi yritys, kun edellinen aloitus poistettiin.271551Laine voitti oikeudessa
Onnea Savonlinna! Laine voitti oikeudessa kuten arvelinkin ja lieköhän palaa valtaisuimelleen?401492Grahn-laasonen taas todisti millaista porukkaa
kokoomusloiset ovat...työttömät jäävät kuulemma kotiin nukkumaan kun naapuri lähtee töihin...eikös taannoin kokoomuslois3111384Puistotyöntekijät
Miksi ei siivoojia näy. Näin hyvät ilmat. Voisi kerätä roskat. Onko rahat loppu. 🤔🤔🤔131380Onko kaivatullasi iso ego? Entä sinulla?
Vaikuttaako jommankumman ego jotenkin siihen, että ette voi lähentyä?321269