Mua kiinnostaisi tietää että onko täällä kukaan mies laittanut ilmoitusta jonnekin, vaikka nettiin, että haluaa tavata naisen joka veisi poikuuden? Ihan mielenkiinnosta kysyn jos jollain on kokemuksia, että löytyikö nainen ja oliko hyvä kokemus?
Olen nähnyt näitä ilmoituksia, ja minusta se kuulostaa ihan ok:lta. Jos joku nainen ottaa yhteyttä niin varmasti hän haluaa että mies siitä ekasta kerrasta sitten nauttii, ja varmasti haluaa opastaa ja neuvoa. Mietin vaan kun usein patistetaan maksullisiin, että onhan tällainenkin vaihtoehto.
Ensi seksikokemus netti-ilmoituksella?
8
377
Vastaukset
mulla oli joskus tuommonen ilmotus. Mutta ei sihen kukaan vastannu.
- Älymies 23
Varokaa vaan. Tuolla tapaa saatatte löytää itsenne suhteesta ruman naisen kanssa.
- ...
Miehen ihan turhaa hakea netti-ilmoituksella seksiä, jos ei omaa lihaksikasta kroppaa.
En ole tuommoista laittanut vaikka ilmoitus kylläkin on... Pysyvämpää on haussa.
Mutta arvioisin että ei varmasti löydy.
Maksulliseen en mene ikinä, jos ei ilman saa niin ollaan sitten ilman. Vaikka sattuis rahaakin olemaan...- 4+5
Olen toki kokeillut laittaa tuollaisen ilmoituksen, mutta eihän siihen kukaan mitään vastannut.
- IJfoiemfwef
Mies joka ei saa seksiä livenä on naisten mielestä epäilyttävä.
Onko siis ihme jos netin kautta ensimmäistä seksikokemustaan hakeva on automaattisesti luokiteltavissa herra Voldemordiksi (riippumatta totuudesta).
Naisten mielestä idea on tosi söpö niin kauan kuin ei itse tarvi olla se joka ottaa "harteilleen" sen poikuuden kadottamisen. Tällöin naiset voi kuvitella kaveripoikansa nylkyttämässä jotain sosiaalitätiä (jonka puutteeseen nainen samaistuu) kuin koiranpennun. ("Tshihihiihihii"... efekti). - Mies1985
Joku nainen piti ja varmaan vieläkin pitää eräänlaista 'miesten ystävä' blogia jossa hän kertoo kokemuksistaan 'ATM:ien' (ei käytä tuota sanaa, kai) kanssa ja kertoo vievänsä miesten poikuuksia ikäänkuin harrastuksena. Varmaan joku ATM-Jeesus muistaa tämän blogin nimen. Tosin ilmeisesti naiseen pitää tulla aika erityinen suhde että tuo onnistuu eli mistään automaatista ei ole kyse.
- .ajatusta.
"...onko täällä kukaan mies laittanut ilmoitusta..." "...että haluaa tavata naisen joka veisi poikuuden?..."
En ole laittanut, enkä edes laittaisi tuollaisena, sillä tuosta tulee kuva jonkin oppilas - opettaja rooli asetelman hakemisesta, tai sitten ihan kuin seksi kiinnostaisi vaan vain poikuudesta pääseminen. En tiedä olenko poikkeus, mutta itselleni naisen seksuaalinen kiinnostut ei lisäännyt sillä onko hänellä ollut 0 tai 100 kumppania tai onko kokenut vai kokematon, joten myöskin ajatus siitä, että nainen ottaisi yhteyttä vain poikuuteni takia tuntuu jotenkin vieraalta. En myöskään ole koskaan oikein ymmärtänyt miksi jotkut kokemattomat etsivät jotain kokenutta opettajaa, sen sijaan että etisivät ihmistä joka on kiinnostunut kokeilemaan.
Kukin kuitenkin tyylillään, ja kukin tykkää mistä tykkää. Joten ihan OK ilmo, mutta ite suosittelisin kertomaan jotain muutakin kuin vain, että haluaa jonkun vievän poikuuden.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2011571
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?58981Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän140954- 85902
- 61866
Martinan tarve valehdella.
Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t265754Tumman vihreä mercedes
Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,10750Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla
Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä339694Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?
"Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol74686Olisitko oikeasti valmis rikkomaan
Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk58684