Helsinkiin lunta 20 cm!

1122
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Torstaina ulkkiennusteet lupasi maanantaiksi todellista lumimyräkkää etelä-Suomeen, FMI toppuutteli että korkeintaan 5cm sataa.

Uittu että ottaa päähän, olisin pannu lapset mieluummin junalla maalle kun autolla.

Keskittyis stn sään ennustamiseen eikä kattojen maalaamiseen tai Grönlannin peittelyyn.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hyvä tavaton kirjoitti:

Helsinki parin päivän kuluttua Suomen lumisin paikka?

http://yle.fi/uutiset/kotimaa/2010/12/etelaan_uutta_lunta_jopa_20_senttia_2197568.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu