Kellään kokemuksia kyseisetä paikasta? Oon menos kesällä sinne, heti kun joku paikka vapautuu, ja oisin siel n. 2 viikkoo.
Hämeenlinnan psykiatrinen avo-osasto
Tea
31375
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Jätä väliin koko reissu. Et tule katumaan sitä ratkaisua. Pölhöläisten touhujahan ne on niiden museoaikaiset "hoidot". Miksi sinä yleensä olet harkitsemassa sinne menemistä? Kuka sinua on sinne työntämässä? Jos ei sitä reissua ennen ole vaikeuksia elämässä niin sen reissun jälkeen varmasti on.
Se on leikki kaukana noista paikoista.Psykiatri ottaa asiakseen niin voit joutua vaikka shokkihoidon uhriksi,vaihtovirtaa aivostoon,muutaman kerran viikossa, tai sitten normaalimpi,eli kemiallinen lobotomia(kaikki pillerit joita ne antaa tuhoaa aivokudosta,mutta asiasta vaietaan).
Ota vaikka loma johonkin mukavaan paikkaan,tai mee jonnekin jossa haluat olla ,ja ole ne 2 viikkoa hauskassa olotilassa enemmin kuin jossain laitoksessa.Sitten tulee jopa leimatuksi kun on ollut hoidossa.
Pirulliset ihmiset ja psykologian harrastajat haluaa kaikki otteeseensa ja rahat pois uhteiskunnalta,mutta anna palttua niiden suosituksille.
Keksi jotain muuta ,jotain kivaa, ja tee asiat niin kuin itse haluat.
Nämä kaksi edellistä ovat scientologeja, mikä saattaa hiukan selittää heidän näkökantojaan. Tai ainakin he ovat useilla muilla foorumeilla jo pitkään paukuttaneet Scientologian rumpua.
Eihän siinä mitään pahaa tietenkään ole, jokainen uskokoon mitä tahtoo... Mutta tiedätpähän vaan.