Pekka Pouta

Pouta lupaili pääkaupunki seudulle heti joulun jälkeen 20 senttiä lisää lunta.
Taitaa mennä joulukuun lumiennätys rikki.

Lapiot käteen pojat ja tytöt.
3117
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Lumipeitehän kasvaa vielä kahden kuukauden ajan. Tästä tulee vielä melkoinen lumihelvetti!

Äänestä
  • Lunta kyllä ehtii tänä vuonna tulla, jos on tullakseen, mutta vauhti hidastuu silloin kun Suomenlahti saa jääpeitteeen.
    Tämän syksyn kova lumentulo etelärannikolla on paljolti perustunut aikaiseen talveen jolloin lämmin meri on luovuttanut paljon kosteutta lumisateita varten.

    Äänestä

accuweather , ennen kuin teen mitään suunnitelmia. Pouta kuin kuuluu tähän FMI akku whatever sakkiin ja ennustukset sen mukaisia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Uuninlämmittäjä kirjoitti:

Pouta lupaili pääkaupunki seudulle heti joulun jälkeen 20 senttiä lisää lunta.
Taitaa mennä joulukuun lumiennätys rikki.

Lapiot käteen pojat ja tytöt.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu