Omega kolmoset

tri kimittäjä

Omega-3 rasvahapot ovat monityydyttymättömiä rasvahappoja, joita tulisi saada päivittäin. Opel Omega on parasta lääkettä joka vaivaan. Semmoinen pirssi pihaan ja huolet häviää äkkiä. Siirtelee läsliä tehokkaammin, kuin pillerit.

19

1284

    Vastaukset 19

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Possliinaannastiina

      Omega3 munia oli tutkittu aj niissä on kuulemma omegarasvoja saman verran, mitä muissakin munissa. Mutta pysyvät varmaan kanat terveempinä, kun saavat pellavansiementä. :-)

      • P.Uska

        koko omega 3 ,täysin markkinamiesten jutttu,ei ole mitään tekemistä hyvinvoinnin kanssa.
        sanoohan se jo järkikin että minkään rasvojen syönti ei voi vaikuttaa ,esim. sydän ja verisuoni tauteihin!
        kalan syönti on asia erikseen,eli ne omegat eivät ole juttu joka kalassa vaikuttaa!!
        parempi olisi syödä rasvaisia maitotuotteita, luomu,niillä on esim. diabetestä riskiä alentava vaikutus

        sydän ja verisuoni taudit taas tulehduksista
        ja mikropartikkelien siirtämästä kalkista kyseiseen paikkaan,
        tämä on todettu jo 60 luvulla,mutta ei sellaiseen ennalta ehkäisevään hoitomuotoon kukaan
        lääkefirma satsaa rahaa ,vaan myydää mirjardella näitä statiini höpötyksiä..


      • tri kimittäjä

        Siinäpä sitä terveysvinkkiä piisaa. Opel Omea on rasvahappoa äijän sieluun.


      • Robert K.
        P.Uska kirjoitti:

        koko omega 3 ,täysin markkinamiesten jutttu,ei ole mitään tekemistä hyvinvoinnin kanssa.
        sanoohan se jo järkikin että minkään rasvojen syönti ei voi vaikuttaa ,esim. sydän ja verisuoni tauteihin!
        kalan syönti on asia erikseen,eli ne omegat eivät ole juttu joka kalassa vaikuttaa!!
        parempi olisi syödä rasvaisia maitotuotteita, luomu,niillä on esim. diabetestä riskiä alentava vaikutus

        sydän ja verisuoni taudit taas tulehduksista
        ja mikropartikkelien siirtämästä kalkista kyseiseen paikkaan,
        tämä on todettu jo 60 luvulla,mutta ei sellaiseen ennalta ehkäisevään hoitomuotoon kukaan
        lääkefirma satsaa rahaa ,vaan myydää mirjardella näitä statiini höpötyksiä..

        P.Uska tietämättömyys on ihan OK, mutta älä osoita tyhmyyttäsi kirjoittamalla mitään musta tuntuu viestejä.
        Omegaa on tutkittu 40 vuotta ja tulokset tiedetään.

        Parempia nämä luontaistuotteet ovat kuin lääkärien lääkkeet joita muuten joudut ottamaan vanhetessasi.

        Mutta oma valinta siperia opettaa


    • ellijoensuu

      Mie oon tilannu superfoodit kotimaisesta kaupasta, on vähän kalliimpaa mutta tietää varmasti mitä saa. Viimeksi tilasin Terveyskioskista ja neljässä päivässä tuli kotiin. Silloin ei tullut postimaksujakaan. http://www.terveyskioski.fi

    • mylleriä
    • Omegoissakin vaara

      Omegoissa piilee myös vaaransa. Itse söin Omega-3.sia vuosien ajan tietämättä oireista.

      Omegat aiheuttivat rytmihäiriön, sydämen tykytystä ja hiustenlähtöä. Kävin lääkärissä useean kertaan vuosien ajan sydänoireiden takia kunnes luin jostain että Omegat saattavat aiheuttaa rytmihäiriöitä.

      Päätin lopettaa pillereiden syömisen, viikon kuluessa sydänoireet poistuivat.

      • haitaksi ovat..

        Samaa mieltä.
        Myös verenvuodot lisääntyvät, onkohan missään tutkittu aiheuttaako Omegat myöskin aivoverenvuotoja?
        Itselleni ennen leikkausta lääkäri kehotti lopettamaan n. 2viikkoa ennen leikkausta omegojen käytön vuotovaaran takia. En tosin koskaan olekaan käyttänyt.


      • opel omega sucks

        No huhhuh mikä trolliXD Omega3 nimenomaan vähentää rytmihäiriöitä, ottaa omega6sta niskalenkkiä, edistää terveyttä. Mulla todettiin vuonna -93 kammiolisälyönnit sekä välilyönnit. Kalaöljy tehoaa paremmin kuin propral ja Cardiosedan.

        Rytmihäiriöiden syy saattaa olla lähempänä kuin arvaakaan. Esim. paljon natriumkloridia, vähän kaliumia. Ei tarvii kuin vaihtaa perusruokasuola merisuolaan niin sekin jo vähentää rytmihäiriöitä. Samalla elohiiriä ja muita nykimisiä. Esim. jollain on ärsyttävää vagus-hermon aiheuttamaa nykinää ja muita siihen liittyviä oireita. Merisuolaan vaihtaminen saattaa hyvinkin auttaa siihen.

        Ainoa juttu noiden kalaöljyjen kanssa on se, että kannattaa seurata tutkimuksia, mitä syntetisoidut ja prosesseoidut kalaöljyt todella sisältää tai miten sisältö muuttuu.

        Ja kannattaa myös lopettaa huuhaa-puheet.


    • kuhafilettä
    • 262626

      Mulla tulee rytmihäiriöitä omega-3sista. Sellasia ikäviä muljahteluita. Ainaki sellasista vihreistä pitkulan muotoisista pötkylöistä. Vihreä purkkiki tais olla. En oo sen jälkeen koskenu mihinkään vastaaviin tuotteisiin. Hamppuöljyä aamuisin riittää mulle, Maistuukin hyvälle.

      • Ooh Mega

        Älä jauha sontaa. Lopeta se astianpesutablettien imeskely niin olokin paranee.


      • Näin on!
        Ooh Mega kirjoitti:

        Älä jauha sontaa. Lopeta se astianpesutablettien imeskely niin olokin paranee.

        Jos vähäsenkään viitsii asiaa tutkia niin huomaa että monet valittaa rytmihäiriöistä ja muljahteluista, vaikka omega 3:sten PITÄISI nimenomaan ehkäistä rytmihäiriöitä.
        Sontaa ne on. Täys kusetus.


    • Quit smoking
    • jebou9
    • ö, hö robblönöö kröö

      Tiiän yhen rasvan, jossa on omegakolmosta ja omegakutosta optimaalisessa 2:1 suhteessa. E-vitamiiniakin siinä on reippaasti. Sitä voi käyttää vaikka minkälaiseen ruuanlaittoon, ja kaupanpäälle se on kotimaistakin.

      Rypsiöljy.

      Eiku ainii, eihän sitä voi syyä, kun ei se oo trendikästä eikä silleen erotu joukosta. Sehän on rahvaan hommaa sellaset, kaakaovoi ja kookosrasva on tuoreen ja muotitietosen hipsterin valinta. Niillä elää 350-vuotiaaks, mainoksissakin on tarinoita ihmisistä jotka on eläny niin pitkälle.

    • tsekkaa!

      Terveysteekillä näytti olevan hyvä tarjous:

      2 x Möller Tupla Möller Luustolle

      Normaali hinta: 46,38 €

      Alennettu hinta: 23,19 €

      Lyhyesti
      Pakkauksessa 2 purkkia Möller Tuplaa ja lisäksi Möller Luustolle nyt puoleen hintaan eli vain 23,19 euroa.

      --> http://www.terveysteekki.fi/ravintolisat/omega-rasvahapot.html

    Ketjusta on poistettu 18 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Metsamanin muru kissa kuollut

      Nyt siellä surraan muru kissaa päivä tolkulla,vaikka muuten ei oo välittänyt mitenkään siitä,kun joka videolla vaan mars
      Tuusniemi
      152
      2470
    2. 79
      1056
    3. Kysymys

      Pystyisitkö tutustuu kaverina tai alkaa parisuhteeseen skitsofreenikon kanssa? T.Skitosoaffektiivinen (parantunut) Ois
      Sinkut
      236
      987
    4. Mitä haluaisit kysyä

      kaivatultasi juuri nyt?
      Ikävä
      121
      966
    5. Tapailtaisko nainen

      Meidän kotien puolessavälissä suunnilleen, vähä niinku salaa. Siinä on yks kiva paikka joka sopis hyvin. Mieheltä
      Ikävä
      73
      803
    6. Olisitko valmis lähitulevaisuudessa

      Kohtaamaan minut mies?
      Ikävä
      75
      633
    7. Kissan kuolema

      https://youtube.com/shorts/lJznLVfBTxA?si=h-F1D4Arg4uGjGX- On tuo aivan uskomaton tapaus! Lähes 200 osanottoa ja surun
      Tuusniemi
      91
      573
    8. Haluatko J-mies jutella asiat selviksi vai jäädä palstalle haaveilemaan

      Kuten otsikko sanoo: Haluatko tavata ja jutella, jotta saadaan asioihin selvyys lopullisesti vai haluatko mieluummin haa
      Ikävä
      50
      546
    9. Miten on, luotathan siihen?

      Että vielä tehdään kiihkeästi sitä yhdessä... Tutulle naiselle.❤️‍🔥
      Ikävä
      38
      532
    10. Ei siitä mahdollisesta suhteesta

      saa kukaan tietää jos niin haluat❤️naiselle
      Ikävä
      36
      498
    Aihe