Sienipiirakka

Saisinko hyväksi koetun sienipiirakan ohjeen. Monta on kokeiltu, mutta se paras vielä hakusassa.
1227
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

jalkasienipiirakkaa, se on oivaa naposteltavvaa, sitä saa itsekukin kerätä huushollistaan ennen iltavarpaanpesua. Harjalla vaan raapii varpaanvälejä ja jalkapohjia niin aineksia piirakkaan alkaa kerääntyä, mausteita saa jokainen laittaa mieltymyksensä mukaan ja muita täytteitä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Piirakkatar kirjoitti:

Saisinko hyväksi koetun sienipiirakan ohjeen. Monta on kokeiltu, mutta se paras vielä hakusassa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu