ekat luistimet jäälle (kuntoilu)

Lundhags Multiskate?

eli etupäässä kuntoiluun jäälle auratulla, 20 km matkoille. talvessa max 1000km. en yleensäkään tiedä onko eroa tälläisilla kuntoluistimilla ja retkiluistimilla? onko mikä merkki hyvä hinta-laatusuht. ok? mites kengät käyks luistelumono ok? entä nouseva kantapää?

1

403

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Taavettitahvonpoika

      Moi, itse olin tänään Linnansaaren maisemissa luistelemassa. Itselläni Skyllermarksin Möjä luistimet ja siteet vaelluskenkäpalalla. Ollut käytössä jo useita vuosia. Vaelluskengät on lämpimät ja mukavat kävellä kun välillä käy maissa nuotiolla makkaranpaistossa. Käy vuokraamassa ja kokeille erilaisia luistimia ja siteita niin löydät itsellesi sopivammat.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 20v on otettu kiinni

      Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.
      Savonlinna
      130
      8896
    2. Somali ei kätellyt Stubbia Linnan juhlissa

      Miksei somali osaa noudattaa hyviä käytöstapoja. https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/563a3dea-fa3f-41f3-b64f-406d2
      Maailman menoa
      673
      5234
    3. Kuka on menehtynyt?

      https://yle.fi/a/74-20198293 Kuulemani mukaan ryyppyporukka ollut hapualla ja kuolemanenkeli (F.G) eli mies jonka seuras
      Kankaanpää
      26
      3536
    4. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      36
      2434
    5. Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e
      Maailman menoa
      128
      1754
    6. 67
      1747
    7. Savonlinnan murhapolttaja romani

      Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.
      Maailman menoa
      214
      1534
    8. Nainen, ota nyt rauhallisesti

      Älä ota kaiken maailman murheita päällesi. Sulla on tapana ottaa elämä liian vakavasti. Ei aina, mutta joskus menee vähä
      Ikävä
      138
      1397
    9. Ajattelen sinua kiitollisuudella

      Olet minulle jotain kaunista, jotain, joka tapahtui elämässäni. Et ole minulle pakkomielle enkä vaadi sinulta yhtään mi
      Ikävä
      60
      1149
    10. Ei me taideta

      Pystyä kokonaan olemaan erossa.
      Ikävä
      24
      1120
    Aihe