Cappelli-Tonnikalavuoka, mitä vikaa siinä muka?

wtf???!!!

En tiedä onko teidän koulussanne kyseistä ruokaa ollut koskaan, mutta en ymmärrä mitä kauheeta siinä on ku oon ainoo koulussa joka tykkää siitä. Siis mitä vikaa oikeesti siinä on? Sehän on iha vitu hyvää!

6

1226

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • xddd

      se on hyvää:)

    • hjmcgjdtnm

      en tiedä onko mun koulussa ollut tollasta, en edes oo koskaan kuullu ton nimisestä :o
      meillä on vaan tavallisia ruokia.
      Mutta noista kaloista, siis joku "seikeitto". se on oikeesti niin oudon makuista että kerran luulin sitä kanakeitoksi, mutta ruokailun jälkeen tarkistin se oliki seikalakeittoa! hahaa

    • dwfwr

      Onks toi tonnikalavuoka sitä missä on niit simpukan näkösii makaroneja ja jotain oranssin valkosta töhnää ja tonnikalaa?

    • ddddddddddds

      minusta tuo on tosi hyvää, mistähän sais reseptin..

    • hh

      Mäkin yritän ettii sen ohjetta.

    • Christian t

      Nå jos säjlykepurkkiruoka on se joka valloittaa kouluruokailun saleja ja sitä pidetään muka hyvänä niin minä uskallan sanoa että siinä vaiheessa kyllä kaikki makutottumukset muusta paljon paremmasta ruuasta on kyllä jäänyt pois muistista ja ne jotka tätä niin sanottua purkkiruokaa ehdotavat ovat kyllä järke ja omaa päätä ilman. Onko han se niin että kouluväsymys, läsnäolontunne ja aktiivisuus loppui juuri tämän takia. Oikein särkee omaa sydäntä nähdä niin tärkeän asian kuin ruuan jäävän niin alhaiseksi pidettynä asiana että sitä ei sen kummemin arvosteta. Ja me suomalaiset kun luulaan olevamme niin edistyneitä, edelläolevia ja innovatiivisiä, sekä edelläkäviä monessa asiassa ja silti olemme päästäneet itsemme niin alhaisiksi että syömme tölkkiruokaa, oikein oksettaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      252
      4548
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      128
      2978
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      41
      2742
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      74
      1730
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      105
      1563
    6. Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?

      Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn
      Maailman menoa
      20
      1461
    7. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      55
      1314
    8. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      93
      1235
    9. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      47
      1085
    10. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      204
      1083
    Aihe