Haluisin tietää onko olvin olut vegaanista kun en ole sitä tietoa mistään löytänyt.
Olvin olut vegaaninen?
fryu
92430
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
on elävää ainaskin.
Hiiva on sieni ja varsin alkeellinen sellainen, yksisoluinen. Ei sillä ole silmiä eikä äitiä vaan jakautuu ihan yksikseen vihellellen. Mitä on elämä ja "elävä"? Bakteerikin lienee eloisampi joskus kuin hiiva.
Ottakaahan joskus selkoa asioista ennen kuin suollatte ulos kaikkea puppua. Naapuri nauraa.
Jos sinä olet kuvailemasi naapuri niin tukehdu siihen nauruusi! Tiesitkö että alkoholin kirkastamisessa voidaan käyttää liivatetta tai kalanpäitä tai ehkä muutakin vastaavaa. Otahan itse selkoa asioista!
Joo tiedän, että liivatetta käytetään. Lähinnä se on yöks luukeitettä,. Bentoniittisavi on oiva kirkaste, eikä aiheuta allergioita. Vuosia on tullut viiniä valmistettua. Ketä nyt tänään ahdistaa? Kysy terapiamahdollisuutta teeveyskeskuksest.a.
ei minun olvinottoon paljon vegaanit vaikuta.
kolmen sekunnin googlauksella: http://www.olvi.fi/web/fi/ukk
"8. Mitkä Olvin tuotteista ovat vegaanille sopivia?
Juomissamme käytettävät lisäaineet ja raaka-aineet eivät ole eläinperäisiä, joten ne soveltuvat vegaanille."
Menee sinne ohran mukana leppäkerttuja ym juttuja.
Kilossa vehnäjauhoja saa olla 1500 hyönteisen palaa ja 20 rotan karvaa.
Souuu?
Saattaa tehdä hyvää nivelille ja iholle.